Przejdź do treści

Trwa konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet”

Już tylko do 5 stycznia 2012 r. można nadsyłać prace na konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet” skierowany do młodych artystów. Najlepsze prace wyłonione przez znanych polskich grafików będzie można oglądać m.in. w Muzeum Plakatu w Warszawie. Organizatorami konkursu odbywającego się pod patronatem małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, są NASK i agencja reklamowa Adah Advertising.

W trwającym od 20 października 2011 r. konkursie młodzi artyści będą mieli okazję zobrazować jak zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci. Projekty plakatów mogą zgłaszać zarówno twórcy indywidualni, grupy artystyczne, jak i studenci szkół artystycznych. Dla tych ostatnich konkurs jest szansą na artystyczny debiut. W kapitule konkursu znaleźli się wybitni polscy artyści graficy: Piotr Młodożeniec, Waldemar Świerzy, Mieczysław Wasilewski, Stanisław Wieczorek oraz Grzegorz Adach. Najlepsze projekty będzie można oglądać w Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w przestrzeni publicznej polskich miast – na przystankach komunikacji miejskiej oraz na billboardach.

Ilość czasu spędzanego przez dorosłych i najmłodszych w Internecie ostatnimi laty bardzo wzrasta. Grupa najmłodszych najbardziej narażona jest na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Dzięki kreatywności młodych artystów, zaangażowaniu wielu instytucji i osób, oraz wsparciu Pani Anny Komorowskiej, konkurs ma zwrócić uwagę rodziców, opiekunów i profesjonalistów pracujących z dziećmi na problem niebezpieczeństw sieciowych i pokazać, jak zadbać o bezpieczeństwo młodego internauty.

Konkurs jest kolejnym elementem działalności NASK na rzecz budowy bezpiecznego Internetu.

W ramach NASK działa zespół CERT Polska zajmujący się reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci. Wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje realizowany jest również program Komisji Europejskiej „Safer Internet”. W strukturach programu działa zespół Dyżurnet.pl – polski punkt ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie. Akcja jest już piątą odsłoną konkursu artystycznego zainicjowanego przez firmę Adah Advertising, który od kilku lat angażuje młodych artystów w działalność społeczną na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Ma on także na celu wykorzystanie potencjału młodych artystów oraz promocję ich twórczości.

Partnerami akcji są: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Texel, Koleje Mazowieckie. Patronat medialny sprawują TVP Program 2 i portal kampaniespołeczne.pl

Więcej informacji nt. konkursu: http://www.plakat.edu.pl/