Przejdź do treści

PEKAO SA stawia zdecydowany krok w mobilność

Bank PEKAO SA jest pierwszym z dużych polskich banków, który udostępnił innowacyjną aplikację bankowości mobilnej o tak bogatej funkcjonalności dla praktycznie wszystkich modeli smartfonów. Rozwiązanie posiada unikalnie zaprojektowane aplikacje dla iPhone’ów, telefonów z systemem Android, Symbian, BlackBerry, Windows Mobile oraz Java. Dostawcą rozwiązania jest lubelska firma technologiczna eLeader.

Po wcześniejszym zaoferowaniu klientom uproszczonej wersji systemu transakcyjnego przeznaczonego dla przeglądarek w telefonach, Bank PEKAO SA zdecydował się na kolejny, zdecydowany krok w kierunku mobilności.

Inne instytucje finansowe ograniczają się do udostępnienia w telefonach zaledwie podstawowych elementów, natomiast wdrożony w PEKAO SA system eLeader Mobile Banking Premium jako jeden z niewielu na świecie oferuje praktycznie pełną funkcjonalność systemów transakcyjnych – porównywalną z rozwiązaniami dostępnymi na komputerach osobistych.

Co więcej, kompletna funkcjonalność idzie w parze z niemal pełnym pokryciem mobilnych systemów operacyjnych. Według statystyk firmy analitycznej Gartner rozwiązanie eLeader obsługuje ponad 96% smartfonów dostępnych na rynku.

Lubelska firma dokonała istotnych modyfikacji swojego systemu specjalnie dla PEKAO SA. Między innymi zaprojektowano nowy interfejs użytkownika, oparty na kształcie obracającego się koła. Takie rozwiązanie sprawia, że dostęp do funkcji systemu jest o wiele bardziej przejrzysty, a przy tym znacząco wyróżnia się spośród innych obecnych na rynku.

„Jesteśmy pierwszym na polskim rynku Bankiem który w tak kompleksowy sposób oferuje paletę rozwiązań mobilnych w postaci: Eurokonta Mobilnego, innowacyjnej aplikacji bankowości mobilnej oraz mobilnego programu rabatowego. Jesteśmy zdeterminowani w naszych dążeniach do dostarczania Klientom Banku Pekao S.A. innowacyjnych, nowoczesnych produktów, a aplikacyjna bankowość mobilna jest tego doskonałym przykładem – powiedział Bartłomiej Nocoń, dyrektor zarządzający Departamentu Bankowości Elektronicznej Pekao S.A., szef Komitetu Sterującego projektem bankowości mobilnej.

Spopularyzowane najpierw na iPhone’ach aplikacje są nie tylko zdecydowanie bardziej ergonomiczne, ale mają także drugą istotną zaletę. Ich bezpieczeństwo na najwyższym poziomie pozwala zaoferować funkcjonalności znacznie wykraczające poza możliwości, jakie można było uzyskać w wersji przeglądarkowej” – mówi Rafał Witczak, Dyrektor w Departamencie Bankowości Elektronicznej – kierownik grupy projektowej.

Unikalny interfejs użytkownika, najbogatsza obecnie na rynku funkcjonalność oraz szeroka dostępność to kluczowe elementy, które wyznaczały kierunek prac nad rozwiązaniem. Zarówno przedstawiciele banku, jak i zespół eLeader włożyli w ten projekt swoje pełne zaangażowanie po to, żeby całość wyznaczyła nowy poziom w tworzeniu usług mobilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą zarządzać swoim kontem w sposób bardzo intuicyjny, a jednocześnie praktycznie nieograniczony.

„PEKAO SA to kolejny znaczący Klient, który umacnia naszą pozycję technologicznego lidera w bankowości mobilnej. Mamy nadzieję, że będziemy dalej inwestować razem z polskimi bankami w następne innowacyjne rozwiązania, które ponownie będą wyznaczać trendy w mobilnych finansach” – powiedział Dobromir Piekarski, CEO oraz prezes spółki eLeader.

Rozwiązanie eLeader Mobile Banking Premium zostało wdrożone m.in. w Narodowym Banku Kuwejtu (NBK), w Banku Zachodnim WBK oraz w Raiffeisen Banku.