Przejdź do treści

Click Shop wspiera bezpieczne e-sklepy

Platforma sklepowa Click Shop udostępniana przez lidera rynku hostingowego, firmę home.pl zaangażowała się we wsparcie konkursu Bezpieczny e-sklep 2012. W konkursie zostaną wyróżnione najbardziej wiarygodne i rzetelne sklepy internetowe w Polsce.

Akcja Bezpieczny e-sklep odbywa się już po raz drugi. Inicjatywa ma na celu zwracanie uwagi na wagę aspektów bezpieczeństwa w handlu online zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Akcji zorganizowanej przez Instytut Logistyki i Magazynowania patronuje Ministerstwo Gospodarki i GIODO, a platforma Click Shop objęła w niej stanowisko Partnera Strategicznego.

– „Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów w branży e-commerce. Wypracowanie jasnych i skutecznych standardów pomoże podnosić jakość usług w handlu elektronicznym w Polsce, a co za tym idzie przełoży się na wzrost tego sektora gospodarki. Jesteśmy dumni, że platforma Click Shop, z której korzysta przeszło 4500 sklepów internetowych włączyła się w ten proces poprzez wsparcie konkursu Bezpieczny e-sklep 2012” – mówi Przemysław Marciniak, Kierownik Produktu E-commerce, home.pl.

W pierwszej edycji konkursu Bezpieczny e-sklep wzięło udział 1400 sklepów internetowych. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze lepszy wynik. Ocena sklepów będzie się składać, z dwóch etapów. W pierwszym pod uwagę brane będą trzy główne czynniki: poprawność formalna oraz prawna stosowanych zapisów regulaminowych, sposób obsługi koszyka zamówień oraz zgodna z prawem ochrona danych osobowych. W drugim etapie Kapituła Konkursu oceni sklepy, które się do niego zakwalifikują pod kątem przejrzystości i czytelności strony internetowej wraz z tekstami takimi, jak regulamin czy opisy produktów.

Udział w konkursie Bezpieczny e-sklep 2012 jest bezpłatny. Sklepy internetowe można zgłaszać na stronie www.bezpiecznyesklep.pl do dn. 31 stycznia 2012 r.