Blisko 100 mieszkań tańszych w świątecznej promocji

Kup mieszkanie pod choinkę – zachęcają deweloperzy. Firma Dolcan wprowadziła świąteczne, promocyjne ceny na mieszkania na 4 stołecznych osiedlach. Do końca roku obowiązują 10 proc. zniżki. Kupując apartament w Skierniewicka City zaoszczędzić można nawet 100 tys. zł.

Świąteczna promocja dotyczy inwestycji: Orla II w Ząbkach oraz Ogrody Ochota, osiedle Tęczowe i Skierniewicka City w Warszawie. Dodatkowym atutem w przypadku mieszkań na zlokalizowanym we Włochach osiedlu Tęczowym jest możliwość kupienia nowego M w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim”.

Nowe ceny mieszkań z oferty Dolcan są nawet 10 proc. niższe. – Ci, którzy jeszcze w tym roku planują sfinalizować umowy kupna mogą zrobić sobie dodatkowy prezent pod choinkę – mówi Dariusz Brzostek, z-ca dyrektora działu marketingu w firmie Dolcan. Poza tym zakup mieszkania w grudniu dla wielu klientów oznacza łatwiejszy dostęp do kredytów. Po tym terminie banki będą zobowiązane rozpocząć stosowanie 11 rekomendacji S opracowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zmieni zasady przyznawania kredytów hipotecznych.

Osiedle Orla II w Ząbkach do końca 2011 r. oferuje mieszkania za 5.950 zł za m kw, w inwestycji Ogrody Ochota mieszkańcy mogą wybierać spośród 20 mieszkań w promocyjnej cenie 7.300 za m kw. Z kolei na osiedlu Tęczowym lokale można kupić już od 6.435 zł za m kw, czyli w wysokości jaka uprawnia do otrzymania wsparcia z programu „Rodzina na swoim”. Natomiast w kompleksie Skierniewicka City, który zlokalizowany jest na Woli, aż 20 mieszkań dostępnych będzie w świątecznej cenie 8.900 zł za m kw. – Kupując duże apartamenty w naszej inwestycji na warszawskiej Woli można zyskać nawet 100 tys. zł rabatu – informuje Dariusz Brzostek.

Mieszkania w świątecznej promocji w większości są gotowe do zamieszkania. Osiedle Skierniewicka City i Orla II są już oddane do użytku, osiedle Tęczowe deweloper właśnie przekazuje mieszkańcom. Inwestycja zlokalizowana na Ochocie jest na etapie budowy, obecnie powstaje trzecia kondygnacja. Całość zostanie oddana do użytku z końcem przyszłego roku.

Każde z osiedli ma swoją specyfikę. Skierniewicka City to budynek, w którym znajdują się apartamenty o podwyższonym standardzie. Inwestycja chętnie wybierana jest przez osoby młode, które prowadzą aktywny tryb życia, i chcą być blisko miasta. Bardzo dogodną lokalizację, blisko centrum, ma także osiedle Ogrody Ochota. Znaleźć tu można zróżnicowane metraże, od małych kawalerek, po kilkupokojowe mieszkania. W większości zaplanowano balkony lub tarasy, a w niektórych ogrody zimowe.

Z kolei osiedle Orla II w Ząbkach oraz osiedle Tęczowe chętniej wybierają rodziny, które kupują swoje pierwsze własne mieszkanie. Zaletą Osiedla Tęczowego jest dodatkowo kameralna zabudowa w stylu miejskich kamienic. Budynki są niskie – jedynie 4 kondygnacje, a w każdym z nich znajdują się jedynie 22 mieszkania. Dolcan część terenu na tym osiedlu przekazał za symboliczną opłatą dzielnicy pod budowę publicznej przychodni zdrowia. Ośrodek, który przyjmie pacjentów w ramach NFZ, zostanie otwarty niebawem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu