Świąteczna pożyczka z Internetu w jeden dzień

Tagi:

Pracownicy serwisu pożyczek społecznościowych Kokos.pl przeanalizowali pożyczki świąteczne udzielone w Kokos.pl w ostatnich 3 latach. Wyliczyli m.in. średnie kwoty pożyczek, czas ich spłaty i średni wiek pożyczkobiorców.

Z analizy wynika, że w Internecie pożyczamy na święta średnio od ok. 1350 zł do ponad 2300 zł. Kwota ta rośnie z każdym rokiem, podobnie jak suma pożyczonych pieniędzy.

W 2009 roku pożyczki świąteczne w Kokos.pl to ponad 130 tys. zł, a rok później już ponad 250 tys. zł. Ostatnie pożyczki są nieco droższe niż w pierwszym analizowanym roku, ale można je otrzymać znacznie szybciej. Średni czas oczekiwania na przyznanie pieniędzy to 1 dzień i kilka godzin (w 2009 r. były to 2 dni).

Pożyczkobiorcy zaglądający do Internetu mają średnio ok. 32 lata. Pożyczki zaciągają na 7 do 12 miesięcy, najczęściej na świąteczne zakupy i prezenty. Czas spłaty wydłuża się z każdym kolejno analizowanym rokiem.

Do analizy posłużyły setki aukcji świątecznych wystawionych w listopadzie i grudniu 2009 r. i 2010 r. oraz aukcje z listopada 2011 r. Wybrano wszystkie aukcje z tytułem lub opisem dot. świąt. Przedstawione informacje dotyczą wyłącznie udzielonych pożyczek. Nie brano pod uwagę wystawionych aukcji świątecznych, które nie zakończyły się przyznaniem pożyczki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu