Przejdź do treści

Ostatnie dni rejestracji do programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

Tylko do końca grudnia można zgłaszać pomysły na aplikację w ramach drugiej edycji międzynarodowego programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, skierowanego do lokalnych firm tworzących oprogramowanie i aplikacje. Zwycięzcy programu otrzymają bezpośrednie wsparcie Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach programu, a także nagrody pieniężne oraz telefony Nokia Lumia.

Program został objęty patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronami medialnymi programu są portal idg.pl oraz magazyn CRN. Zgłoszenia można składać pod adresem: http://www.microsoft.com/poland/twoja-firma.

Tegoroczna edycja konkursu została rozszerzona i obejmuje dwie kategorie – oprogramowania wykorzystującego chmurę obliczeniową Windows Azure oraz aplikacji działających na platformie Windows Phone. W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział ponad 100 firm, które stworzyły ponad 150 gotowych rozwiązań, wykorzystujących Windows Azure.

„Microsoft wspiera przedsiębiorstwa w ich rozwoju. Jednym z przejawów tej aktywności jest właśnie program „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, który ma pomóc firmom wykorzystać potencjał najnowszych technologii Microsoft. Zwycięzcy programu otrzymują od nas bezpośrednie wsparcie w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach tej akcji.” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu DPE w polskim oddziale Microsoft.

Program „Twoja firma, Twoja szansa na sukces” podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest zgłoszenie pomysłów na rozwiązania działające w chmurze Windows Azure lub na platformie Windows Phone. W aplikacji konkursowej należy opisać ideę rozwiązania, potencjał biznesowy oraz architekturę na jakiej będzie oparte. Wszystkie otrzymane projekty będą szczegółowo analizowane przez komisję konkursową, która wybierze najlepsze z nich i zakwalifikuje je do kolejnego etapu, w którym należy stworzyć opisywane wcześniej rozwiązanie.

Uczestnicy drugiego etapu otrzymają od Microsoft m.in. bezpłatne, profesjonalne konsultacje techniczne w trakcie procesu tworzenia opisanych wcześniej rozwiązań, a także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju szkoleniach. Z pośród wszystkich stworzonych rozwiązań zostanie wybranych 20 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w trzecim, finałowym etapie. Zwycięzców poznamy w maju 2012 podczas uroczystej gali finałowej.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dodatkowo nagrody pieniężne i rzeczowe, a firma która otrzyma nagrodę Grand Prix także możliwość startu w regionalnej edycji programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. Przewidziane są również dodatkowe wyróżnienia – nagroda dla najlepszego rozwiązania dla administracji publicznej oraz nagroda specjalna w obszarze interoperacyjności (dla rozwiązania zbudowanego w oparciu o technologię Open Source wykorzystującego platformę Azure).

„PlaceChallenge.com to platforma do budowania gier opartych o wyzwania, które można kreować w przestrzeni miejskiej oraz system B2B2C do budowania gier motywacyjnych i integracyjnych. Startując w konkursie „Twoja firma, Twoja szansa na sukces” chcemy pokazać, w jaki sposób najnowsze technologie Microsoft pomogły nam zrealizować swoje ambitne pomysły i zaistnieć w branży IT. Ten konkurs to również wspaniała okazja do wymiany wiedzy, zarówno z młodymi, jak i doświadczonymi przedsiębiorcami.” – powiedział Marcin Borecki z PlaceChallenge.com, która startuje w tegorocznej wersji programu.