Osiedle „Książęce” wprowadza do oferty wynajem mieszkań

Wynajem mieszkań firmom to coraz powszechniejszy sposób deweloperów, którzy ukończyli inwestycje, na poprawienie bieżących wyników sprzedaży. Mimo to na Górnym Śląsku jest to jeszcze stosunkowo rzadko spotykana oferta. Dlatego warto odnotować, że ostatnio wprowadziło ją osiedle „Książęce” w Katowicach-Ligocie.

– Zakładamy, że stale zmniejszająca się w Polsce dostępność kredytów hipotecznych wpłynie ożywczo na rynek najmu. Poza tym dostrzegamy na Górnym Śląsku niszę w segmencie mieszkań o wysokim standardzie, będących przedmiotem wynajmu – wyjaśnia Radosław Kamiński, wiceprezes zarządu spółki Energomontaż-Południe, która wybudowała osiedle.

Obecnie firmy mogą na osiedlu „Książęcym” wynająć mieszkania dwu- lub trzypokojowe. Stawka za wynajem zawiera się w przedziale 1800 – 2200 zł – w zależności od charakterystyki konkretnego lokalu.

W tej chwili oferta skierowana jest wyłącznie do firm. – Z punktu widzenia warunków i pewności zawarcia transakcji oraz odpowiedzialności za lokal, to bezpieczne rozwiązanie – tłumaczą w biurze sprzedaży dewelopera. – Firma decydująca się na wynajęcie mieszkania podpisuje z nami umowę na minimum 12 miesięcy. Przekazanie lokalu następuje do 2 miesięcy od podpisania umowy. Tyle potrzebujemy na wykończenie mieszkania – dodają.

Tymczasem kolejnym krokiem może być sprzedaż mieszkania „z lokatorem” komuś, kto zamierza kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych. Wówczas kupujący oszczędza czas potrzebny na prace wykończeniowe i poszukiwanie najemcy.

Dział sprzedaży osiedla „Książęcego” zamierza zainteresować ofertą firmy zagraniczne i krajowe, które w Katowicach i okolicy mają swoje przedstawicielstwa. – Mocna strona tej oferty to m.in. bardzo dobra lokalizacja osiedla – kilka minut jazdy samochodem od centrum, a zarazem w pobliżu terenów zielonych i miejskiej infrastruktury. Zaletą jest też wysoka jakość, na którą wymagający klient zwróci uwagę. Warto przypomnieć, że „Książęce” szczyci się od października tego roku, decyzją kapituły SARP, tytułem najlepszego obiektu architektonicznego w kraju. Wynajęcie mieszkania swojemu pracownikowi na takim osiedlu, dla wielu firm może być kwestią prestiżu – mówi Marek Thorz z Plus Communication, agencji współpracującej z osiedlem „Książęcym”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu