Siódemka wspiera akcję Amnesty International

Firma kurierska Siódemka SA, wspiera inicjatywę Amnesty International „Maraton Pisania Listów”. Jako partner logistyczny będzie odpowiedzialna za dostarczenie materiałów niezbędnych do zorganizowania akcji w 200 punktach na terenie całej Polski. Siódemka już po raz trzeci uczestniczy w inicjatywie Amnesty International.

Maraton Pisania Listów organizowany jest w ponad dwustu miejscach w całej Polsce. W czasie akcji, przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie konkretnych osób lub grup, które są więzione za korzystanie z prawa do wolności słowa. Siódemka zobowiązała się zapewnić pełną logistykę plakatów i innych materiałów potrzebnych do zorganizowania przedsięwzięcia.

„Partnerstwo logistyczne ze strony Siódemki ma dla nas kluczowe znaczenie. Sprawne dowiezienie paczek z materiałami jest niezwykle istotne dla przeprowadzenia naszej akcji”– mówi Aleksandra Minkiewicz, rzecznik prasowy Amnesty International.

Po zakończeniu Maratonu Pisania Listów Siódemka dostarczy paczki z korespondencją do ambasad, skąd następnie trafią do adresatów.

„Maraton Pisania Listów organizowany corocznie przez Amnesty International jest bardzo ważną inicjatywą, o dużym oddźwięku społecznym. Mamy ogromną satysfakcję, że możemy uczestniczyć w tym szczytnym projekcie.” – mówi Magdalena Dwulit, PR Manager, Siódemka SA.

List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Centrum Maratonu Pisania Listów będzie Teatr Dramatyczny i Cafe Kulturalna w Warszawie, gdzie planowana jest również wideokonferencja z Andrzejem Poczobutem oraz inne wydarzenia towarzyszące. Co roku Maraton Pisania Listów wspierają znani i lubiani, np. Katarzyna Figura, Gaba Kulka, Ewelina Flinta, Grzegorz Miecugow czy Marcin Bosak.

W tegorocznej edycji Maratonu listy pisane są w obronie więźniów obozu pracy Yodok w Korei Północnej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu