Nowy skaner antywirusowy działający nawet na archaicznych komputerach

Firma ed&r Polska wprowadziła na rynek polski najnowszą wersję programu GFI VIPRE Antivirus Business – bardzo szybki skaner antywirusowy działający nawet na starszych sprzętach komputerowych (procesor min. 400Mhz). Wersja 5.0 pojawiła się na rynku polskim w listopadzie.

GFI VIPRE Antivirus Business dostarcza wszechstronnej ochrony przeciw skomplikowanym wirusom, spyware czy innym złośliwym oprogramowaniom, gwarantując bezpieczeństwo stacji roboczych, serwerów i poczty. Program jest na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do potrzeb klientów. Tym razem zmiany, których dokonano w produkcie były jednak na tyle duże, że konieczne było wprowadzenie nowej wersji.

– Przebudowano konsolę zarządzająca, aby łatwiej było nią zarządzać, zwiększono szybkość działania samej aplikacji poprzez działanie bazy danych SQL, dodano audyt zmian informujący o tym, co, kto i kiedy zmieniał w ustawieniach programu – wyjaśnia Jacek Kurek, inżynier systemowy GFI Software.

W wersji 5.0 znacznie przyspieszono cykl instalacji i poprawiono czas reakcji konsoli. Ponadto program łatwiej łączy się i uzyskuje dostęp do wielu witryn zdalnie bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

W Polsce najnowsza wersja pojawiła się w listopadzie, wcześniej ukazała się na rynku amerykańskim. W związku z jej wprowadzeniem zaktualizowany został cennik na bardziej atrakcyjny dla klienta – koszt pojedynczej licencji wynosi już od kilku euro. Każdy użytkownik może również przetestować produkt przez okres 1 miesiąca za darmo.

GFI Vipre jest skierowane do małych, średnich i dużych firm, i jak podkreśla Jacek Kurek, łączy w sobie wszystkie rodzaje ochrony, których może potrzebować każdy z tych podmiotów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu