Drewniane okna EC 90 SR 46 gwarancją ciszy

przez | 09/12/2011

Przy wyborze okien coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na walory estetyczne czy ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale również na parametr akustyczności okien. Jest to decydujący argument szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie poziom hałasu jest najwyższy. Komfort spokoju w nowoczesnych budynkach zapewni zastosowanie eleganckich okien drewnianych EC 90 SR 46 wprowadzonych do oferty firmy POL–SKONE w roku 2011 cechujących się ponadnormatywnym współczynnikiem izolacyjności akustycznej.

Drewniane okna są chętnie wybierane ze względu na klasyczne, naturalne piękno. Jako jeden z kluczowych elementów fasady często podkreślają jej estetykę i nadają budynkowi unikalny wygląd.

Okna EC 90 SR 46 firmy POL-SKONE doskonale wpisują się we współczesne trendy nowoczesnego budownictwa przyjaznego środowisku. Nie tylko elegancko się prezentują, lecz również posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Oprócz walorów cieplnych i estetycznych okna EC 90 SR 46  zapewnią również ochronę akustyczną na wysokim poziomie, co jest ważne szczególnie w budynkach położonych w pobliżu ruchliwych ulic czy skwerów. Poziom izolacyjności akustycznej okna wynosi  Rw = 46 dB, czyli jest prawie o jedną trzecią wyższy niż w standardowych rozwiązaniach. Na podwyższenie poziomu akustyczności pozytywnie wpływa zastosowanie w oknach EC 90 SR 46 specjalnego pakietu szybowego o izolacji akustycznej Rw(C;Ctr)=51(-2;-7) dla okna referencyjnego. Doskonałą izolację akustyczną okien zapewnia specjalna budowa, w której wykorzystane zostały dwie tafle szkła o różnej grubości. Szyby laminowane pokryte są folią akustyczną. Ponadto zastosowano elastyczne połączenia między szybami, zaś przestrzeń między nimi wypełniono gazami o właściwościach tłumiących. Wmontowane 3-poziomowe uszczelnienia Inter-Deventer stanowią dodatkową ochronę zarówno pod względem izolacji akustycznej jak i cieplnej. Spokój i cisza, jaką da zastosowanie w domu okien EC 90 SR 46 pozwoli podnieść komfort życia jego mieszkańców.

Wysoka jakość drewna to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na trwałość okien. Jednoramowe okna EC 90 SR 46 zostały wyprodukowane z solidnej kantówki sosnowej klejonej warstwowo, grubość skrzydła i ościeżnicy wynosi 90mm. W zależności od koloru drewno okno poddawane jest malowaniu trzy lub czterowarstwowo. Zwiększa to dodatkowo jego odporność zarówno na warunki atmosferyczne, jak i korozję biologiczną. Zastosowane w oknach EC 90 SR 46 okucia obwiedniowe Roto NT z funkcją mikrowentylacji, wpływają na lepszą cyrkulację powietrza. Wmontowany okapnik aluminiowym z wkładką termiczną zabezpiecza przed przenikaniem chłodu w strefie podokiennika, zaś rama i fasada budynku są chronione przed zaciekami i zabrudzeniami. Pięć sposobów otwierania pozwala na dopasowanie okna do miejsca jego użytkowania. Szerokie możliwości wyboru kreacji wyglądu okna uzupełnia kilka rodzajów szprosów, kilka rodzajów kolorów okapnika, okapniczka i osłonek na zawiasy.

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.