Grupy moc, czyli zakupy grupowe zbierają na hospicja w Polsce

Fundacja Hospicyjna, organizator corocznej kampanii społecznej Hospicjum to też Życie, wspólnie z serwisem Citeam.pl sfinansuje zakup sprzętu medycznego dla pacjentów z różnych regionów Polski. Świąteczna akcja wykorzystuje popularną formułę zakupów grupowych. W jaki sposób?

– Postanowiliśmy wykorzystać popularność serwisów zakupów grupowych, by jak najszerzej zachęcać do wsparcia pacjentów pozostających pod opieką hospicjów. Dzięki akcji mamy nadzieję sfinansować zakup potrzebnego sprzętu medycznego dla co najmniej kilku ośrodków: w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku – wyjaśnia Alicja Stolarczyk, prezes Fundacji Hospicyjnej.

W jaki sposób są zbierane fundusze? Projekt wykorzystuje formułę kuponów zniżkowych, z którymi zdążyło się już zapoznać kilka milionów Polaków, użytkowników tego typu serwisów. Akcja jest prowadzona na serwisie Citeam.pl. – Wystawiamy kupony na kwotę 5 zł o wartości 10 zł na zakup sprzętu medycznego dla hospicjów. Użytkownik płaci więc jedną część, a nasz serwis dokłada drugie tyle. Cała pula zostanie przekazana na konto Fundacji Hospicyjnej jeszcze przed świętami – wyjaśnia Marta Krauze, dyrektor serwisu zakupów grupowych Citeam.pl.

Zebrane fundusze mają wesprzeć bieżącą działalność co najmniej trzech polskich hospicjów, które borykają się z niedoborami sprzętu niezbędnego w opiece nad swoimi pacjentami – zarówno ciężko chorymi dziećmi, jak i osobami dorosłymi. Fundacja Hospicyjna poprosiła ośrodki o stworzenie własnych świątecznych list zakupów. – Nasze hospicja mają bardzo praktyczne zapotrzebowanie. Personel i pacjenci najbardziej ucieszyliby się z takich sprzętów, jak łóżka rehabilitacyjne, łóżka kąpielowe, ssaki medyczne, pompy infuzyjne czy płuczko-dezynfekator. I właśnie na to docelowo zbieramy – wymienia Alicja Stolarczyk z Fundacji Hospicyjnej.

Dochód z kuponów wystawianych na Citeam.pl  może wesprzeć co najmniej trzy ośrodki: Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci, Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz Centrum Charytatywne Res Sacra Miser, działające przy Caritas Warszawa. Niestandardowy kupon zniżkowy można już nabywać na Citeam.pl w tych miastach, w których działają wymienione hospicja oraz w kategorii Cała Polska.

W zależności od wysokości zebranej puli, Fundacja Hospicyjna będzie w stanie zakupić bądź większą liczbę sprzętu medycznego, bądź obdarować na święta dodatkowe ośrodki hospicyjne. – Mamy nadzieję, że moc zakupów grupowych przysłuży się w te święta także i naszej sprawie. Chcemy, żeby każdy ofiarodawca odczuł na własnej skórze to, jak jego wkład realnie wspomógł polskie hospicja. Każdy, kto zakupi kupon, dostanie od nas fotoreportaż z przekazania daru w wybranym ośrodku – mówi Alicja Stolarczyk z Fundacji Hospicyjnej.

Wspólna akcja serwisu zakupów grupowych Citeam.pl i Fundacji Hospicyjnej zakończy się jeszcze przed świętami. Wchodząc na serwis, będzie można obserwować na bieżąco, zgodnie z mechanizmem funkcjonowania zakupów grupowych, ile kuponów charytatywnych już zostało zakupionych. Po przeliczeniu zebranych funduszy, organizatorzy przekażą niestandardowy prezent hospicjom i ich pacjentom.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu