FedEx przygotowuje się do najbardziej pracowitego dnia w swojej historii

FedEx Express, największa na świecie firma kurierska należąca do FedEx Corp., przygotowuje się do najbardziej pracowitego dnia w swojej historii.

Firma FedEx przewiduje, że w okresie od ostatniego tygodnia listopada do Świąt Bożego Narodzenia przez jej ogólnoświatową sieć kurierską zostanie przesłanych ponad 260 mln paczek. Jest to o 12% więcej w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, w którym dostarczono 232 mln przesyłek. 12 grudnia FedEx Corp. dostarczy około 17 mln paczek na całym świecie.

W regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Subkontynentu Indyjskiego i Afryki (EMEA) najbardziej pracowitym dniem pod względem liczby przesyłek wychodzących będzie wtorek, 20 grudnia. FedEx Express spodziewa się 2,3 % wzrostu liczby przesyłek w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z kolei dniem szczytu dostaw przychodzących do tego regionu będzie 19 grudnia. Tu przewiduje się 3,5% wzrost w porównaniu z 2010 r.

„Z optymizmem podchodzimy do przewidywanego dalszego wzrostu ruchu w tegorocznym okresie przedświątecznym. Jesteśmy przekonani, że nasza globalna sieć bez problemu poradzi sobie z tym natłokiem przesyłek” — powiedział Gerald P. Leary, prezes FedEx Express w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Subkontynentu Indyjskiego i Afryki (EMEA). „Co roku nasi pracownicy wykazują się ogromnym zaangażowaniem, aby zapewnić klientom w okresie przedświątecznym taką samą znakomitą obsługę, jak we wszystkich innych dniach roku”.

Firma FedEx, która oferuje pełny zakres usług ekspresowych i ekonomicznych, zapewnia klientom szeroki wybór opcji dostaw w okresie przedświątecznym.

Prawidłowe zapakowanie, zapieczętowanie i oznakowanie daje większą pewność, że paczka zostanie dostarczona w terminie i w dobrym stanie. Poniżej podajemy kilka wskazówek przygotowanych przez specjalistów z FedEx.

 • Wybieraj odpowiednie opakowanie. Używaj solidnych skrzynek z nieuszkodzonymi pokrywami. W przypadku cięższych artykułów wybieraj skrzynki z podwójnymi ściankami.
 • Nie przekraczaj dopuszczalnej wagi paczki. Opakowanie powinno być na tyle duże, aby można było do niego włożyć zawartość z wyściółką ochronną. Korzystaj z taśmy przeznaczonej do pakowania.
 • Używaj właściwych etykiet. Etykiety powinny być wyraźnie widoczne i zawierać kompletne adresy nadawcy i odbiorcy.
 • Zamawiaj dostawy przez Internet. Wykorzystuj nasze zasoby internetowe, które umożliwiają przejrzyste planowanie i efektywne realizowanie różnych dostaw sezonowych.
 • Zamawiaj wysyłkę wcześniej, aby uniknąć kolejek. Dla klientów zamawiających w ostatniej chwili najpóźniejszym terminem złożenia zamówienia z gwarancją dostawy przez FedEx Express przed Świętami jest 22 grudnia, w przypadku dostaw w Europie, do USA i na Daleki Wschód. W przypadku wszystkich innych miejsc najpóźniejszym dniem zamówienia jest 21 grudnia.
 • Śledź swoje paczki. Serwis fedex.com umożliwia łatwe śledzenie w czasie rzeczywistym statusu dostawy i dostęp do informacji, gdzie przesyłka aktualnie się znajduje.

Ekologiczne dostawy z FedEx

FedEx proponuje kilka zasad postępowania, których przestrzeganie zapewni dostarczenie przesyłki w okresie przedświątecznym, a jednocześnie ograniczy szkodliwe oddziaływanie na środowisko naturalne.

 • Używaj opakowań jak najmniejszych, ale zapewniających odpowiednią ochronę zawartości. W przypadku prezentów łatwo ulegających zniszczeniu dla lepszej ochrony zastosuj podwójne opakowanie — mniej trwałe wykorzystaj jako opakowanie wewnętrzne.
 • Kupuj opakowania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Koperty FedEx są wyprodukowane w 100 procentach z materiałów z recyklingu. Kartony FedEx 10 kg i 25 kg wykonano z surowca zawierającego co najmniej 70 % materiałów z recyklingu i nadających się do recyklingu.
 • Jeżeli wykorzystujesz opakowanie ponownie, upewnij się, że jest w dobrym stanie  — nie ma dziur, rozdarć lub wgniecionych rogów. Usuń wszystkie stare etykiety, aby uniknąć pomyłek.
 • Jako wyściółkę i wypełniacz stosuj materiały ekologiczne. FedEx sugeruje takie rozwiązania jak pocięty papier lub ulegający biodegradacji „groszek” do pakowania.
 • Produkt powinien być zapakowany z odpowiednią ilością wyściółki i wypełniacza, w wytrzymałym pojemniku z materiału falistego. Należy pamiętać, że im mniejsza jest waga paczki, tym mniej zasobów ona zużyje.
 • Korzystaj z usług firmy, która przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska. FedEx wykorzystuje na całym świecie ponad 400 pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz ponad 3300 pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym. Od momentu wprowadzenia pojazdów hybrydowych FedEx w 2004 r. przejechały one służbowo ponad milion mil, co jest równoważne przeszło 400 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

FedEx utrzymuje w ruchu handel elektroniczny w okresie przedświątecznym

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie przedświątecznym sprzedaż w handlu elektronicznym znowu wzrośnie. Według prognozy IMRWorld European e-Christmas Sales Forecast w okresie 8 tygodni poprzedzających Święta Bożego Narodzenia ludzie przeznaczą na zakupy online około 52 mld euro. Zgodnie z tą prognozą wartość przedświątecznych zakupów online wzrośnie w tym sezonie o 20 %, a liczba kupujących przez Internet zwiększy się do około 240 milionów.

W związku z prognozami wzrostu poziomu przedświątecznych zakupów online, co roku zwiększa się presja wywierana na sklepach internetowych, aby jak najszybciej dostarczały prezenty oczekującym odbiorcom. W czasie największego ruchu przed świętami i w innych okresach rozwiązania FedEx sprawiają, że logistyka prowadzenia sklepu internetowego staje się jeszcze prostsza i szybsza. Dzięki zróżnicowaniu rozwiązań dostaw i wsparciu dostosowanemu do potrzeb, FedEx może zapewnić sklepom internetowym atrakcyjność, szybkość, prostotę i niezawodność, co pozwala im wyprzedzać konkurencję w okresie przedświątecznym.

Liczba przesyłek dostarczanych przez FedEx w najbardziej pracowitym dniu roku rosła w kolejnych latach. Oto historia najbardziej pracowitych dni od 2005 r.

 • 12 grudnia 2005 r. – 9,8 mln przesyłek
 • 18 grudnia 2006 r. – 10,6 mln przesyłek
 • 17 grudnia 2007 r. – 11,5 mln przesyłek
 • 15 grudnia 2008 r. – 12,0 mln przesyłek
 • 14 grudnia 2009 r. – 14,2 mln przesyłek
 • 13 grudnia 2010 r. – 15,6 mln przesyłek
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu