Emerson Network Power „ochładza chmurę” dzięki Liebert PCW

Emerson Network Power, firma należąca do spółki Emerson (NYSE: EMR), będąca globalnym liderem w zakresie maksymalizowania dostępności, wydajności i efektywności kluczowej infrastruktury, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek systemu chłodzenia Liebert® PCW, zaawansowanego urządzenia na wodę lodową przeznaczonego do montowania na podłodze podniesionej, służącego do precyzyjnego chłodzenia centrum danych. System Liebert PCW jest już dostępny w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Został on zaprojektowany w odpowiedzi na wzrost kosztów chłodzenia serwerów, związany z wirtualizacją lub przetwarzaniem w chmurze. Liebert PCW oferuje najbardziej zaawansowane funkcje i największą skuteczność na rynku, dzięki czemu umożliwia menedżerom IT bardziej efektywne reagowanie na zmiany dotyczące wymagań w zakresie gęstości, szybkości transferu obciążenia cieplnego, wydajności i dostępności w centrum danych.

„Ze względu na zbieżność wzrastających cen energii, ogromnej skali obciążeń roboczych w ramach przetwarzania w chmurze oraz ciągłych nacisków wywieranych na budżety IT, moc i chłodzenie stały się obecnie kwestiami mającymi nawet bardziej decydujące znaczenie niż kilka lat temu”, jak stwierdzono w raporcie „Updated Q3 2011: Power And Cooling Heat Up The Data Center”, opublikowanym we wrześniu 2011 roku przez Forrester Research Inc.

System chłodzenia Liebert PCW wyróżnia się wśród istniejących rozwiązań swoją wyjątkową wewnętrzną konstrukcją aerodynamiczną, która pozwala firmom na obniżenie kosztów operacyjnych związanych z centrami danych aż do 70%. Jest to możliwe dzięki połączeniu drobiazgowego przeprojektowania wnętrza urządzenia — dzięki czemu ulepszony został przepływ powietrza — z zastosowaniem zaawansowanej technologii. Opracowując system Liebert PCW, specjaliści Emerson Network Power zastosowali wentylator EC następnej generacji, najnowocześniejszy system kontrolny Liebert iCOM, wysokowydajne filtry i ultradźwiękowy nawilżacz, jednocześnie zapewniając łatwą instalację oraz elastyczną konfigurację systemu.

„Wzrost ilości danych przechowywanych na całym świecie stawia wobec systemów chłodzenia nowe i nieznane wcześniej wymagania, ujawniając braki istniejących rozwiązań oraz tworząc zapotrzebowanie na lepiej zaprojektowane centra danych. Gdy wykorzystuje się fizyczne zasoby, aby zapewnić odpowiedni względem skali dostęp na żądanie w ramach zwirtualizowanej architektury sieciowej, stopień zmienności i tempo zmian obciążenia systemu przetwarzającego mogą mieć niszczycielskie działanie, jeśli system ten nie jest przygotowany do wytrzymywania takich obciążeń. System Liebert PCW został zaprojektowany w taki sposób, aby chłodzić serwery przy wykorzystaniu najniższej możliwej mocy” — powiedział Stefano Mozzato, dyrektor ds. marketingu w krajach EMEA w Emerson Network Power.

System Liebert PCW jest przeznaczony zarówno dla średnich, jak i dużych centrów danych, jednak można go też wykorzystywać w przypadku niewielkich centrów danych i pomieszczeń komputerowych. Można go stosować w ramach obwodowej konfiguracji chłodzenia w module od 30 kW do 230 kW i więcej. Liebert PCW utrzymuje maksymalną dostępność i optymalną efektywność energetyczną, a jednocześnie nieustannie monitoruje potrzeby serwera danych i dynamicznie na nie reaguje.

Wyróżniającą się cechą systemu chłodzenia Liebert PCW jest zaprojektowana na nowo obudowa. Inżynierowie w Emerson Network Power przestudiowali przepływ powietrza w urządzeniu montowanym na podłodze i całkowicie przeprojektowali wewnętrzne elementy Liebert PCW, od kąta uzwojenia po konstrukcję panelu elektrycznego. Kluczowym czynnikiem różnicującym jest tu zoptymalizowana wewnętrzna aerodynamika, zapewniająca zmniejszenie oporu przepływu powietrza oraz sprzyjająca maksymalnej wydajności. Dzięki nowej aerodynamicznej konstrukcji Liebert PCW może zmniejszyć koszty eksploatacji systemu chłodzenia, gdyż wykorzystuje mniejszą ilość energii. Co więcej, specjalnie zaprojektowany wentylator EC Fan 2.0 oraz nowe wysokowydajne filtry wykorzystywane w branży motoryzacyjnej obniżają poziom hałasu. Siedem z wiodących rozwiązań technologicznych leżących u podstaw systemu Liebert PCW oczekuje na przyznanie patentów za wydajność, skuteczność i obniżone koszty operacyjne.

Liebert PCW stanowi część rozwiązania chłodzącego SmartAisle™ i oferuje inteligentną odpowiedź na pytanie o to, jak utrzymać funkcjonowanie kluczowych systemów danych przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów. Do kluczowych elementów tego rozwiązania należy szereg połączeń wodnych i modyfikacji, zapewniających łatwość obsługi, dostosowywania, instalacji i konserwacji. Liebert PCW ma też regulowane podstawy i przewody zasilające z szybkimi złączami. Jako system przeznaczony do ułatwionej instalacji i łatwej konserwacji, Liebert PCW jest dostępny w trzech różnych konfiguracjach, zapewniających elastyczne ustawianie. Liebert iCOM to algorytm inteligentnej kontroli trybu działania, opracowany dla aplikacji Smart Aisle (zamknięcie strefy zimnej), aby zarządzać temperaturą oraz zapewnić chłodzenie i przepływ powietrza dokładnie dostosowane do potrzeb serwerów, bez marnowania nawet jednego wata energii podczas przenoszenia lub chłodzenia jednostki kontrolującej powietrze.

Firma Emerson Network Power, wspierana przez globalną sieć działającą w ponad 150 krajach oraz przez ponad 2000 wykwalifikowanych specjalistów świadczących lokalne usługi w zakresie serwisu i wsparcia, oferuje klientom na całym świecie systemy i zintegrowane rozwiązania służące zapewnieniu ciągłości działalności firmy.

Dodatkowe informacje o systemie chłodzącym Liebert PCW można znaleźć na stronie: http://www.emersonnetworkpower.com/Liebert-PCW

System Liebert PCW jest obecnie dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ceny są dostępne na żądanie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu