Druga edycja międzynarodowej konferencji poświęconej cyfryzacji kina -Eurocinema Expo 2012

Agencja 4D Media Relations oraz Apollo Film Sp. z o.o. zapraszają na drugą edycję Międzynarodowej Konferencji Eurocinema Expo, która odbędzie się w Krakowie w kinie KIJÓW.CENTRUM w dniach 22 do 23 lutego 2012 roku. Jest to spotkanie przedstawicieli kultury oraz przemysłu filmowego ze specjalistami nowych technologii cyfrowych.

Eurocinema Expo 2012 to już druga edycja imprezy o charakterze edukacyjnym, która jest organizowana w tej części Europy. Podczas konferencji producenci sprzętu, pośrednicy i twórcy kontentu oraz całej gamy produktów, dedykowanych dla sektora kinowego będą mogli zaprezentować swoją ofertę osobiście właścicielom kin oraz podmiotom zainteresowanym biznesem w kinie.

Jednym z głównych problemów branży jest sposób pozyskiwania środków finansowych i właśnie konferencja ECE 2012 m.in. będzie edukować w tym zakresie. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak otrzymać dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej lub innych źródeł na zakup sprzętu do cyfryzacji kina. Tematyka obejmie również sposób finansowania oparty o model VPF. Podczas dwóch dni wydarzenia omówiona zostanie także kwestia korzystania z kontentów alternatywnych jak i zaprezentowane zostaną dodatkowe możliwości wykorzystania technologii 3D w kinie, takie jak np. transmisje z przedstawień baletowych i operowych, koncertów i imprez sportowych. Program konferencji przewiduje również przedstawienie możliwości wykorzystania kina w innych aspektach – realizując ideę kina jako dochodowego biznesu. W tym celu zostaną zaproszeni eksperci z kluczowych firm w Europie oraz osoby reprezentujące kina po cyfryzacji w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu