Przejdź do treści

Andrzej Uryga dyrektorem zarządzającym PHZ Baltona S.A.

W dniu 5 grudnia br. Andrzej Uryga został powołany na stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora Zarządzającego spółki PHZ Baltona S.A.

Zgodnie z uchwałami Rady Nadzorczej PHZ Baltona S.A. w sprawie zmian w zarządzie spółki, na stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora Zarządzającego został powołany Pan Andrzej Uryga. Natomiast Pani Magda Grzybowska przestała pełnić funkcję Prezesa Zarządu – Dyrektora Zarządzającego.

– Rok 2011 upłynął w PHZ Baltona S.A. pod znakiem znaczących zmian. Kończymy restrukturyzację spółki, debiutowaliśmy na NewConnect, pozyskaliśmy nowe powierzchnie handlowe na lotniskach w Polsce i za granicą. Ogromna w tym zasługa prezes zarządu Pani Magdy Grzybowskiej – mówi Maciej Dworniak, zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej PHZ Baltona S.A. – Przed nami jednak nowe wyzwania, w tym umacnianie pozycji lidera branży duty free w Polsce, ekspansja na zagraniczne rynki oraz przeniesienie notowań na główny parkiet GPW. W ocenie Rady Nadzorczej doświadczenie i kompetencje Pana Andrzeja Urygi będą w tych działaniach dużym wsparciem dla Spółki – dodaje.

Andrzej Uryga posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dystrybucji i handlu detalicznym. W latach 2010-2011 pełnił obowiązki Prezesa Zarządu największej sieci sklepów zoologicznych – Kakadu Sp. z o.o. Od 2006 roku sprawował funkcję Dyrektora Handlowego, a od 2008 roku także Członka Zarządu Polbita Sp. z o.o. – operatora drugiej co do wielkości polskiej sieci kosmetycznej Drogerie Natura. W latach 2003-2006 sprawował funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Handlowego Empik Sp. z o.o. Od 1999 do 2002 roku był Członkiem Zarządu, Dyrektorem Finansowym a następnie Wiceprezesem Zarządu Ogólnopolskiego Systemu Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o.

W latach 1995-1999 pracował jako konsultant w BMR Sp. z o.o. Studiował informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.