Przejdź do treści

NEONET w walce o serce

Znana ogólnopolska sieć sklepów sprzedaży hurtowej i detalicznej sprzętu AGD, RTV i IT – firma NEONET – wspiera Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii w Zabrzu w walce o zdrowe serca najmłodszych pacjentów.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii w Zabrzu od ponad 20 lat pracuje nad sukcesywnym wprowadzaniem najnowocześniejszych technik ratowania życia, gdy zagrożone jest serce. Chociaż działalność Fundacji ma charakter interdyscyplinarny, to najważniejszym celem, który przyświeca ludziom skupionym wokół FRK oraz idei pomagania innym, jest budowa sztucznego systemu wspomagania serca dla dzieci. To projekt wyjątkowy, ponieważ daje nadzieję na dorosłe życie dzieciom oczekującym na transplantację oraz tym najmłodszym pacjentom, którzy cierpią na problemy pooperacyjne związane ze złożonymi wadami serca. Ze względu na niewystarczającą ilość narządów do przeszczepów, stworzenie zewnętrznego systemu wspomagania serca jest dla chorych dzieci niezwykle istotne. Dzięki specjalnym komorom możliwe stanie się zastąpienie niewydolnego organu specjalnym sztucznym systemem, który – nawet przez kilka miesięcy – umożliwi podjęcie efektywniejszych prób leczenia i regeneracji oraz pozwoli czekającym na nowe serce wytrwać w nadziei na zdrową dorosłość.

Jak ważny to projekt rozumie także sieć NEONET, która wraz z Fundacją zaangażowała się w zbiórkę funduszy umożliwiających jak najszybsze dokończenie budowy sztucznych komór serca dla dzieci. Aby wspomóc budowę tego niezwykle potrzebnego systemu NEONET został partnerem projektu w ramach którego powstała specjalna, dedykowana Prof. Zbigniewowi Relidze, płyta zatytułowana „Cudowny świat”. Idea płyty oparta jest na przesłaniu piosenki Louisa Armstronga pt. „What a Wonderful World” a utwory na niej zamieszczone wykonane zostały z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu i stanowią kanon współczesnej muzyki rozrywkowej. Warto wspomnieć, że wśród artystów możemy usłyszeć takich wykonawców jak: Stanisława Celińska, Krzysztof Kiljański, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Maleńczuk, Andrzej Piaseczny, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Stanisław Sojka, Mietek Szcześniak, Małgorzata Walewska, Kasia Wilk czy Łukasz Zagrobelny.

Album dostępny jest w sklepach NEONET, a całkowity dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na budowę sztucznej komory wspomagania serca dla dzieci. Dewiza firmy: „Dla nas najważniejszy jest klient” została tym samym rozszerzona także na tych, którzy potrzebują nie tyle profesjonalnej i fachowej obsługi, lecz zwykłej ludzkiej pomocy.