Przejdź do treści

ENEL-MED otwiera nową przychodnię specjalistyczną w Gdańsku – to już druga inwestycja zrealizowana ze środków pozyskanych z Giełdy

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej przychodni specjalistycznej Centrum Medycznego ENEL-MED. Nowa pracownia usytuowana jest w budynku biurowym Office Island przy al. Grunwaldzkiej 163, w Gdańsku. Oferuje szeroką gamę usług, od konsultacji lekarzy specjalistów po diagnostykę obrazową. Koszt inwestycji to ok. 11 mln zł.

Spółka ENEL-MED dysponuje siecią jedenastu przychodni wieloprofilowych w kraju oraz współpracuje z ponad 670 placówkami partnerskimi na terenie całej Polski. W dużej mierze są to właśnie przychodnie. Nowo otwarty oddział jest pierwszą tego typu placówką ENEL-MED w Trójmieście.

Przychodnie specjalistyczne są trzecim pod względem rentowności segmentem naszej działalności. Decyzja o otwarciu pierwszej przychodni Centrum Medycznego ENEL-MED w Gdańsku wynika z długotrwałej obserwacji rynku. ENEL-MED wciąż poszukuje nowych możliwości rozwoju, a więc szuka potencjalnych miejsc do stworzenia placówek w dogodnych lokalizacjach. Gdańsk jest właśnie takim miejscem, w którym dostrzegamy duży potencjał. Ponadto ENEL-MED odnotowuje coraz większe zapotrzebowanie na przychodnie specjalistyczne. Wynika to w dużej mierze ze wzrostu zamożności społeczeństwa, wzrostu i zmiany struktury populacji, niewydolności placówek publicznych, a także coraz większej świadomości prozdrowotnej wśród Polaków. Jednocześnie inwestycja ta jest kolejnym etapem realizacji strategii Spółki, założonej w czasie debiutu na GPW – mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

Oddział przy al. Grunwaldzkiej 163 oferuje pełne spektrum usług medycznych, obejmujących:

  • Konsultacje lekarzy specjalistów
  • Poradnię pediatryczną dla dzieci chorych i zdrowych
  • Diagnostykę ambulatoryjną oraz laboratoryjną (punkt pobrań)
  • Zabiegi ambulatoryjne
  • Diagnostykę obrazową
  • Stomatologię

Z usług Oddziału Grunwaldzka będą mogli korzystać zarówno pacjenci komercyjni (pełen zakres usług podstawowych i specjalistycznych), pacjenci abonamentowi, jak i ubezpieczeniowi. Pacjenci mogą zapisywać się na wizytę w Oddziale Grunwaldzka od 7 grudnia 2011 r. przez Call Center pod numerem telefonu 1 95 27 (koszt połączenia lokalnego).