Portal Wiedzy Mercer startuje

Zachęcamy do odwiedzenia strony mercer-swiadczenia.com, Portalu Wiedzy poświęconego tematom: opieka zdrowotna, emerytury i ubezpieczenia osobowe. Znajdą tu Państwo ciekawe informacje o państwowym systemie świadczeń i podatkach, a także porady dotyczące inwestowania w formie przewodnika „dla oszczędzających na emeryturę”. Na stronie specjaliści z Mercer udzielają ponadto wskazówek jak prawidłowo się ubezpieczyć i na co zwracać szczególną uwagę czytając umowy ubezpieczenia.

Zachęcamy do skorzystania ze stworzonych przez konsultantów Mercer i zamieszczonych na stronie kalkulatorów:

  • kalkulator emerytalny, pozwalający na obliczenie wysokości przyszłej emerytury;
  • kalkulator “jak zdefiniować swój profil ryzyka” pozwalający zbudować optymalny portfel inwestycyjny w planach emerytalnych;
  • kalkulator “jak określić swoje potrzeby ubezpieczeniowe” pozwalający zidentyfikować ryzyka, na jakie narażeni jesteśmy w codziennym życiu;
  • kalkulator „jak obliczyć niezbędną wartość inwestycji”, pozwalający odpowiedzieć na pytanie, ile powinniśmy oszczędzać (co miesiąc, co rok itd.), aby w przyszłości uzyskać oczekiwaną przez nas wysokość emerytury.

Aby usystematyzować wiedzę, strona podzielona została na trzy sekcje tematyczne, do których dedykowani są poszczególni konsultanci Mercer:

  • Opieka zdrowotna – Kamil Skowera, Konsultant w praktyce Health & Benefits.
  • Emerytury – Andrzej Narkiewicz, Starszy konsultant w praktyce Heath&Benefits.
  • Ubezpieczenia – Marcin Kowalski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń.

Wszystkie dane kontaktowe znalazły się w zakładce „Osoby Kontaktowe” (http://mercer-swiadczenia.com/index.php/component/content/category/88-kontakt?layout=blog)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu