Przejdź do treści

Firma z Gdańska twórcą sukcesu aplikacji dla Le Figaro

Le Figaro, jedna z najpopularniejszych francuskich gazet codziennych, wygrała prestiżowy konkurs Orange Mobile Internet Awards w kategorii najlepsze media mobilne. Twórcą tego sukcesu jest firma Playsoft z Gdańska zajmująca się tworzeniem aplikacji i gier na urządzenia mobilne i Facebooka. To właśnie Playsoft jest autorem wersji gazety dostępnych na platformach iPhone, iPad, Android, Windows Phone 7, WebOS, bada oraz Symbian.

Wszystkie te aplikacje od początku do końca powstawały w Gdańsku pod okiem wyspecjalizowanych programistów, testerów i kierowników projektu. Firma Playsoft już od 3 lat współpracuje z dziennikiem Le Figaro i wspiera jego mobilną strategię marketingową. – Ta nagroda to ogromne wyróżnienie, zastrzyk energii do działania dla naszego zespołu, ale przede wszystkim wynik 6 letniego doświadczenia. To także potwierdzenie, że mamy w Polsce naprawdę świetnych specjalistów, którzy doceniani są również za granicą – mówi Mateusz Pryczkowski, Lead Developer firmy Playsoft. Aplikacje nagrodzone zostały przez wybitnych specjalistów w dziedzinie mobilnych technologii, między innymi za możliwość dostosowania strony startowej do preferencji użytkownika (pod kątem kategorii artykułów), jakość strumienia wideo oraz za ergonomiczny interfejs pozwalający na intuicyjne korzystanie z aplikacji.

– Cieszymy się, że aktualnie możemy wykorzystywać nasze doświadczenie również na rynku polskim. Wyraźnie daje się zauważyć, że coraz częściej także nasze media zainteresowane są rozwijaniem swojej działalności na platformach mobilnych – dodaje Pryczkowski.