Przejdź do treści

DOMO+ wspiera „Przetwory 2011” – akcję promocyjną Recyclingowy Design

Kanał DOMO+ objął patronatem medialnym szóstą edycję Rezydencji Twórczego Recyclingu Przetwory, która odbędzie się 10 i 11 grudnia br. w warszawskiej Soho Factory.

– DOMO+ ma unikalny na polskim rynku profil i oryginalny kontent. Innowacje technologiczne, promowanie ekologicznych rozwiązań i nowoczesny design to tematy nam bardzo bliskie i często poruszane w naszych programach, jak np. ”Eko-dom”, „Design – istota rzeczy”, „Nowoczesne inspiracje”, „Dom & wnętrze według Ewy Mierzejewskiej”, „Światowy design w Polsce”. Dlatego podobnie jak w roku ubiegłym zaangażowaliśmy się w „Przetwory” – mówi Małgorzata Seck, Dyrektor Zarządzająca DOMO+. – Wspieramy także młodych projektantów, postanowiliśmy więc ufundować nagrodę specjalną dla uczestników „Przetworów”, którą będzie zamówienie projektu gadżetu dla stacji – dodaje Seck.

Ponad dwustu artystów z Polski i Europy przez dwa dni w postindustrialnych przestrzeniach Soho Factory będzie przetwarzać odpady i śmieci w nową designerską i artystyczną jakość. Dzięki obecności grup projektowych i designerów z różnych krajów europejskich impreza ma rangę międzynarodową, co daje publiczności możliwość zapoznania się z najświeższymi pomysłami na połączenie recyclingu z designem.

Podczas tegorocznych „Przetworów” będzie można zobaczyć czteroodcinkową serię dokumentalną „Projekt Beta”, która została nakręcona przez DOMO+ w 2010 roku w trakcie warsztatów dla studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych. Stacja przekazała na potrzeby projektu stare kasety typu Beta, z których uczestnicy stworzyli unikatowe przedmioty użytkowe. Z tegorocznych „Przetworów” DOMO+ zrealizuje reportaż, który widzowie będą mogli zobaczyć na antenie DOMO+ jeszcze w grudniu.

W ramówce DOMO+ regularnie emitowane są programy poruszające tematykę recyclingu i proekologicznych rozwiązań, m.in. „Eko-dom”, „Alter Eco” czy „Marnotrawcy 2”. Od 18 grudnia, w każdą niedzielę o 22:00, na antenie stacji będzie można premierowo zobaczyć serię „Drugie życie śmieci” opowiadającą o firmie TerraCycle, której produkty w 100% pochodzą z upcyclingu.