ABC Data rusza ze sprzedażą w Estonii i na Łotwie

Największy dystrybutor sprzętu IT w Europie Środkowo-Wschodniej, ABC Data S.A., rozpoczęła działalność operacyjną na terenie Łotwy i Estonii. Ekspansja na te rynki to część długofalowej strategii rozwoju giełdowej spółki.

ABC Data po bardzo udanym roku obecności na rynku litewskim, rozpoczęła 1 grudnia 2011 r. sprzedaż kierowaną do łotewskich i estońskich Partnerów Handlowych. Spółka wykorzystuje w tych krajach sprawdzone na innych rynkach zagranicznych narzędzia internetowej obsługi klientów oraz scentralizowany model logistyczny.

„Z satysfakcją obserwuję nasz dynamiczny rozwój. Jesteśmy jedynym dystrybutorem IT w naszym regionie o tak dużym zasięgu geograficznym i nadal poszerzamy obsługiwane przez nas terytoria. Od początku grudnia uruchamiamy dla klientów z krajów nadbałtyckich nasz innowacyjny system internetowy InterLink, który pozwala na przyjmowanie zamówień, obsługę logistyczną i marketingową. Od samego początku nasza spółka oferuje bardzo szerokie portfolio około 28 tys. produktów od ponad 200 producentów” – mówi Wojciech Łastowiecki, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży ABC Data.

System InterLink, przez który realizowane jest ponad 90 proc. zamówień jest dostosowany do potrzeb każdego z rynków, na których operuje ABC Data. Pozwala miedzy innymi na wydajną obsługę klientów w wybranych językach. Klienci z Łotwy i Estonii będą początkowo korzystać z anglojęzycznej wersji InterLinka. W pierwszym kwartale 2012 r. planowane jest udostępnienie systemu także w języku rosyjskim.

Wysyłki towaru do klientów z krajów bałtyckich będą realizowane przede wszystkim z centrum logistycznego w Warszawie. Podobnie, jak w przypadku Litwy, obsługa klientów ma być częściowo prowadzona przez dedykowany personel operujący z warszawskiej centrali spółki.

ABC Data działa obecnie w siedmiu krajach: Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Rumunii, Łotwie i Estonii. W przyszłym roku spółka planuje wejście na rynki kolejnych krajów regionu – Bułgarii i Węgier.

Do końca 2012 r. ABC Data będzie obecna na rynkach zamieszkiwanych przez ponad 100 mln osób. Spółka działa w najdynamiczniej rozwijającym się regionie Europy, dla którego MFW prognozuje tegoroczny wzrost gospodarczy na poziomie 4,3%.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu