POLINVEST doradza we wdrożeniu Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Firma POLINVEST Sp. z o.o. w listopadzie tego roku zakończyła projekty opracowywania koncepcji wdrożenia systemów gospodarowania odpadami komunalnymi w Katowicach i w Krakowie.

Spółka jest liderem na rynku doradztwa w zakresie gospodarki odpadami – uczestniczyła również w procesie pozyskania dofinansowania ze środków funduszy europejskich dla zakładów termicznego przekształcania odpadów w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku.

Zgodnie ze wchodzącymi w życie nowymi obowiązkami gmin w zakresie gospodarki odpadami, najpóźniej do 1 lipca 2013 r. każda z gmin będzie zobowiązana do budowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi – mówi Wiesław Samitowski, Prezes Polinvest Sp. z o.o.

Będzie to wymagało od samorządów opracowania długofalowej polityki w tym zakresie i wdrożenia bardzo poważnych i skomplikowanych zmian organizacyjnych – dodaje Prezes.

POLINVEST Sp. z o.o. posiada bogate doświadczenie w branży komunalnej, niezbędne dla prawidłowego wdrożenia znowelizowanej Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu