Centrum Kompetencyjne AB z nową ofertą szkoleniową

Po sukcesie autorskiego cyklu szkoleń mByos, Centrum Kompetencyjne AB rozpoczęło nowy cykl z tematyki serwerowej. Szkolenie STSI – Specjalista Technologii Serwerowych Intel cieszy się dużym zainteresowaniem i zbiera pozytywne recenzje.

W odróżnieniu od cyklu mByos, podczas szkolenia STSI kładziemy szczególny nacisk na tematykę rozwiązywania problemów, które mogą wyniknąć w trakcie użytkowania infrastruktury serwerowej – tłumaczy Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu AB S.A.

Szkolenie STSI ma na celu pomoc w zdobyciu certyfikatu Intel Server Specialist. Cykl przeznaczony jest przede wszystkim dla osób początkujących lub średniozaawansowanych zajmujących się problematyką serwerową – administrowaniem, instalacją, serwisem lub wdrożeniami infrastruktury serwerowej.

Podczas dwóch dni szkolenia, uczestnik ma możliwość zapoznania się z najnowszymi produktami serwerowymi firmy Intel – ich zastosowaniem, sposobem konfiguracji i dostępnymi narzędziami oraz funkcjami zarządzania. Poruszana jest również tematyka rozwiązywania problemów (troubleshooting) hardware’owych i software’owych, które mogą wystąpić w cyklu życia serwera – najpierw podczas sesji wykładowej, a następnie podczas ćwiczeń, stosując zdobytą wiedzę w praktyce. Szkolenie jest przygotowane jako laboratorium, które obejmuje szereg ćwiczeń uzupełniających wiedzę teoretyczną i kończy się krótkim egzaminem uprawniającym do otrzymania świadectwa ukończenia szkolenia STSI.

Regularnie przeglądam ofertę szkoleń Centrum Kompetencyjnego AB, szczególnie interesując się tematyką obejmującą technologie serwerowe.  Szkolenie STSI pozwoliło mi nie tylko zgłębić  wiedzę dotyczącą produktów serwerowych firmy Intel, ale również umożliwiło mi zdobycie praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów z infrastrukturą serwerową – mówi Mateusz Czerniawski, PJB Consulting Jakub Pjanka. Brałem udział w wielu szkoleniach w różnych ośrodkach szkoleniowych i z radością mogę polecić Centrum Kompetencyjne AB – prowadzą zajęcia na najwyższym poziomie – dodaje Mateusz Czerniakowski.

W marcu 2011 roku, AB S.A. została nagrodzona za sukces w implementacji innowacyjnych i efektywnych technicznych szkoleń dla klientów z zakresu technologii serwerowych oraz technologii Intel vPro. To znaczące wyróżnienie dla Centrum Kompetencyjnego AB, które dwa lata z rzędu systematycznie organizowało szkolenia z cyklu Intel mBYOS pozwalające klientom lepiej poznać budowę serwerów Intel oraz najnowszych technologii z nimi związanych.

Centrum Kompetencyjne działa już we Wrocławiu i Warszawie. Szkolenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co często skutkuje, dodatkowymi terminami. Aby wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z możliwości uczestnictwa w ciekawych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów w grudniu uruchomimy trzeci ośrodek w Katowicach – zapowiada Zbigniew Mądry, AB S.A.

W ramach działalności Centrum Kompetencyjnego i laboratorium przeprowadzane są szkolenia technologiczne z zakresu systemów operacyjnych, oprogramowania narzędziowego, administracji i konfiguracji serwerów, a także narzędzi pozwalających na przygotowanie projektów budowy struktury teleinformatycznej firmy. Inicjatywa ta stwarza mniejszym firmom szansą na rozszerzenie swojej oferty o nowe technologie i rynki docelowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu