System Magazynier w Nowej Szkole

Nowa Szkoła, jedna z największych ogólnopolskich firm prezentujących szeroką ofertę materiałów edukacyjnych, mebli szkolnych i przedszkolnych, sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego, instrumentów muzycznych i placów zabaw, zdecydowała o wsparciu procesów magazynowych poprzez wdrożenie profesjonalnego systemu do zarządzania magazynem WMS. Wybór padł na System Magazynier krakowskiej Spółki DataConsult.

Magazynier wspiera w Nowej Szkole procesy związane z przyjmowaniem towarów na magazyn, odwzorowaniem ruchów towarów w ramach procesów handlowych i produkcyjnych, wydawaniem oraz przesunięciami towarów (zarówno wewnątrz, jak i międzymagazynowych) z wykorzystaniem jednostek logistycznych obsługujących Mix i MonoBoxy (nazwa zastrzeżona dla Nowej Szkoły).

Proces wydania towaru został podzielony na dwa etapy – mówi Lukas Greguska, kierownik projektu – Najpierw następuje rezerwacja towaru i wydruk dyspozycji kompletacji towaru z uwzględnieniem wyznaczonej trasy, następnie kontrola zebranych towarów i przydzielenie stanowiska wysyłki. Zaletą takiego procesu wydawania towaru jest między innymi możliwość reagowania na sezonowe zwiększenie ruchu na magazynie i zapobieganie zastojom poprzez dodatkowe zatrudnianie osób sezonowych do pierwszego etapu wydawania towaru.

Wprowadzenie systemu WMS w Nowej Szkole to kolejne wdrożenie w firmie wyznaczającej trendy w swojej branży.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu