PolyVision prezentuje nowe produkty dla rynku edukacyjnego

PolyVision wprowadza na polski rynek ēno play – bezgłośnikowy system dźwiękowy do tablic interaktywnych oraz ēno fuse – ekonomiczny, wielofunkcyjny wizualizer cyfrowy.

PolyVision, producent nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora edukacyjnego, wprowadził do swojej oferty na terenie Polski dwa nowe urządzenia: bezgłośnikowy system dźwiękowy do tablic interaktywnych ēno play oraz wielofunkcyjny wizualizer cyfrowy ēno fuse.

System ēno play, po zainstalowaniu na tablicy interaktywnej, sprawia, że cała jej powierzchnia działa jak membrana generująca dźwięk. Takie rozwiązanie, w przeciwieństwie do tradycyjnych głośników, zapewnia bogaty, równomierny dźwięk w całej sali lekcyjnej. Przekazywane w trakcie lekcji treści multimedialne, w połączeniu z muzyką zsynchronizowaną z obrazem sprawiają, że lekcje stają się bardziej interesujące, a wszyscy uczniowie słyszą dźwięk o jednolitej głośności, bez względu na to, gdzie siedzą. Wszystkie elementy tablicy mieszczą się w jednym kompaktowym systemie – ēno play umożliwia szybką instalację.

Najważniejsze cechy systemu dźwiękowego ēno play:

 • Rozwiązanie dla słuchowców. Uczniowie, którzy uczą się poprzez słuchanie (60 proc.), mogą teraz w pełni wykorzystać czas spędzany w klasie.
 • Łatwo dostępna regulacja głośności.
 • Jedno źródło dźwięku bardzo równomiernie wypełniającego całą salę. Wbudowany, zoptymalizowany wzmacniacz zapewnia wysokiej jakości dźwięk z dowolnego wejścia audio. Można uzyskać efekt dźwięku otaczającego bez dodatkowego okablowania ani zmiany aranżacji wnętrza klasy.
 • Brak widocznych głośników i wzmacniacza.
 • Prosta instalacja bez narzędzi w ciągu kilku minut.

Drugie z wprowadzonych urządzeń to wielofunkcyjny wizualizer cyfrowy ēno fuse. Model stanowi połączenie rzutnika dokumentów, kamery internetowej (zapewniającej połączenie z innymi klasami) oraz skanera. ēno fuse to rozwiązanie umożliwiające naukę na odległość między zdalnie połączonymi klasami. Zastosowana technologia TrueSnap™ automatycznie wyrównuje i oczyszcza dokumenty, co pozwala przyspieszyć przygotowywanie lekcji.

Najważniejsze cechy wizualizera ēno fuse:

 • ēno fuse jest zoptymalizowany pod kątem nauki na odległość i rejestrowania wideo wysokiej rozdzielczości z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Elastyczne ramię urządzenia można dowolnie regulować.
 • Wizualizerem można sterować z poziomu kamery, okna lub paska ikon. Urządzenie pozwala przeskanować, wydrukować, nagrać na wideo i zapisać dowolny przedmiot, od segregatorów o wymiarach 11″ x 17″ po obiekty trójwymiarowe.
 • Urządzenie jest wyposażone poręczne wkładki wokół kamery, wytrzymały, odporny na zarysowanie obiektyw oraz duże przyciski i wskaźniki wyśrodkowania.
 • Technologia TrueSnap, która automatycznie obraca dokumenty, eliminuje zagięcia spowodowane oprawą książki i zapewnia kontrastowe fotokopie — za jednym naciśnięciem przycisku.
 • Pasek ikon, który pozwala rejestrować, skanować lub skalować rozmiary bezpośrednio z poziomu interaktywnej tablicy.
 • Antystatyczną i antybakteryjna obudowa.
 • Zasilanie pojedynczym kablem USB.

“Nasze nowe urządzenia to doskonały przykład nowoczesnych technologii, które mają wspierać proces nauczania: pobudzając kreatywność i wyobraźnię uczniów i jednocześnie wspomagając pracę nauczycieli. Oba modele oferują kompleksową obsługę multimediów i są przy tym niezwykle proste w instalacji i obsłudze” – powiedział Krystian Słupecki, Menedżer Sprzedaży w firmie PolyVision na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Dystrybutorem produktów PolyVision na terenie Polski jest firma 2×3 S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu