Pelion Wielką Perłą Polskiej Gospodarki

Pelion Healthcare Group, do niedawna Polska Grupa Farmaceutyczna, jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i Wielkiej Brytanii została wyróżniona prestiżową nagrodą – Wielką Perłą Polskiej Gospodarki. Wyróżnienia te przyznawane są przez magazyn ekonomiczny „Polish Market” oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN najbardziej efektywnym i skutecznym polskim przedsiębiorstwom.

Tegoroczna uroczysta Gala Pereł Polskiej Gospodarki odbyła się 28 listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie. Podczas niej nagrodzono zwycięzców IX rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – najbardziej efektywne polskie przedsiębiorstwa. Ostre kryteria ekonomiczne spełniło w tym roku 197 firm z ponad dwóch tysięcy badanych przedsiębiorstw. Każda z wyróżnionych firm otrzyma certyfikat i od tej pory może używać znaku Perła Polskiej Gospodarki.

– Polska Grupa Farmaceutyczna (obecnie Pelion Healthcare Group) wyróżniona została certyfikatem w rankingu Perły Polskiej Gospodarki i uzyskała tytuł w kategorii Perły Wielkie za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Metodologię rankingu opracował Instytut Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Ranking został podzielony na dwie kategorie. Pierwsza, czyli Duże Perły Polskiej Gospodarki, dotyczyła firm o przychodach z całokształtu działalności gospodarczej w 2010 r. w granicach od 100 mln zł do 1 mld zł. Natomiast Wielkie Perły Polskiej Gospodarki zostały przyznane przedsiębiorstwom, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w 2010 r. przekroczyły 1 mld zł.