Kolejna aukcja charytatywna BSO zakończona

Kolejna aukcja charytatywna organizowana na rzecz podopiecznych fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” przez kancelarię BSO Prawo & Podatki zakończona. Dochód z całej imprezy wyniósł około 65 tys.zł. Pieniądze przekazane zostaną Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu na zakup specjalistycznej aparatury, umożliwiającej przeprowadzenie w jałowych warunkach operacji transplantacji szpiku.

Słowa wstępu, poprzedzające licytację oscylowały wokół perspektywy kryzysu, jaki czyhać ma na polskich przedsiębiorców. Jednak frekwencja oraz hojność zebranych gości dowiodła, że dobroczynność i chęć pomocy najbardziej potrzebującym, kryzysem dotknięta z pewnością nie jest.

Na uroczystości, brawurowo prowadzonej przez aktora teatralnego i Dyrektora Teatru Muzycznego Capitol Konrada Imielę, licytowane były dzieła sztuki, m.in. obraz Zbigniewa Lengrena, który sprzedany został za 3600 zł, czy grafika pt. ,,Lava”, autorstwa Macieja Hoffmana, wylicytowana za kwotę 2200 zł. Dla fanów sportu gratką okazała się piłka siatkowa z podpisami członków Reprezentacji Polski, koszulka oraz piłka koszykowa z autografami Marcina Gortata, a także licytowany uparcie przez dwie panie tandemowy skok spadochronowy, który sprzedany został w końcu za 2000 zł. Esteci i amatorzy zabytków wybierać mogli spośród pamiątek, takich jak elegancka filiżanka, ozdobiona wzorem dekoracji, pochodzącej z wzornika ,,Winter 1926”, srebrna papierośnica od anonimowego darczyńcy z wygrawerowanym napisem ,,Nagroda m. Wilejki pow. za I miejsce w biegu myśliwskim. Wilejka, 5 IX 1926 r.”, a także kryształowym przyciskiem do papieru Rosenthala, ofiarowanym przez panią Jolantę Kwaśniewską. Podczas aukcji goście mogli nabywać symboliczne cegiełki, wspierające budowę ,,Przylądka Nadziei” – nowej siedziby kliniki onkologicznej, a także losy na loterię. Dochód z tych form zbiórki wyniósł dodatkowe 5000 zł.

Kancelaria BSO Prawo & Podatki od wielu lat wspiera fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w zbiórce funduszy na ,,Przylądek Nadziei” – nową siedzibę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Dzięki wszystkim odsłonom licytacji charytatywnych, organizowanych przez BSO, na pomoc dzieciom chorym na nowotwory udało się zebrać już ponad pół miliona złotych.

,,To dla nas bardzo wielka pomoc – przyznaje pani Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Fundacji. Cieszy nas fakt, że po raz kolejny tak wiele osób łączy przyjemne z pożytecznym i bardzo dobrze sie bawiąc, może tak hojnie wspomagać naszych podopiecznych. Jestem pewna, że niezależnie od sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie, kryzys na dobroczynność nam nie grozi”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu