Telekonferencje – nowa usługa operatora telefonii HaloNet

Firma Tartel Sp. z o.o. wprowadziła nową usługę o nazwie „Telekonferencje HaloNet”. Usługa będzie dostępna zarówno dla użytkowników telefonii internetowej HaloNet jak i dla klientów zewnętrznych.

System telekonferencyjny HaloNet umożliwia realizację grupowej rozmowy telefonicznej (telekonferencji), w której może uczestniczyć nawet 30 osób jednocześnie. Telekonferencje odbywają się w wirtualnym pokoju, do którego można wejść dzwoniąc pod numer dostępowy 22 3500908 a następnie wprowadzając indywidualne dane dostępowe (przydzielane podczas zakładania pokoju) czyli numer konferencji oraz PIN.

1 HaloNet, TartelŻeby móc korzystać z danego pokoju konferencyjnego należy go wcześniej założyć. Dla wygody użytkowników przygotowano aż 3 sposoby zakładania pokoju konferencyjnego. Osoby, które nie są klientami telefonii internetowej HaloNet mogą zakładać telekonferencje przez telefon oraz przez formularz umieszczony na stronie internetowej www.halonet.pl/telekonferencje/zaloz-przez-strone-www. W pierwszej opcji konferencja jest zakładana i realizowana w trakcie danego połączenia a użytkownik sam wybiera określone dane dostępowe. Z kolei przy pomocy formularza pokój telekonferencyjny można zarezerwować nawet 48 godzin wcześniej i korzystać z niego przez maksymalnie 12 godzin a dane dostępowe są tu przydzielane systemowo. W formularzu można wpisać adresy mailowe przyszłych uczestników telekonferencji. Na podane adresy zostanie wysłany komunikat zawierający termin rozpoczęcia pierwszej konferencji oraz informacje dostępowe.

Najbardziej rozbudowane opcje telekonferencji są dostępne dla klientów telefonii internetowej HaloNet. Korzystając z formularza umieszczonego na panelu użytkownika można zarezerwować pokój konferencyjny nawet 30 dni wcześniej i korzystać z niego przez 14 dni. W wybranym okresie można zrealizować kilka następujących po sobie konferencji, korzystając cały czas z tych samych danych dostępowych. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie w sytuacji gdy planujemy przeprowadzić kilka konferencji z wyselekcjonowaną, stałą grupą osób. Unikamy wtedy konieczności zakładania kolejnych konferencji i podawania uczestnikom każdorazowo nowych danych dostępowych.

Formularz umieszczony na panelu umożliwia przesłanie powiadomień do przyszłych uczestników konferencji drogą mailową i/lub za pomocą SMS (opcja płatna, według cennika telefonii HaloNet). Komunikaty mogą być wysłane po dokonaniu rezerwacji i/lub na 1 godzinę przed jej rozpoczęciem.

Zakładający konferencję przez formularz uzyskuje dodatkowo tzw. ADMIN PIN, którego może użyć podczas wchodzenia do pokoju konferencyjnego zamiast PIN i dzięki temu moderować daną konferencję np. wyprosić ostatniego uczestnika czy też zablokować w konkretnym momencie możliwość wejścia do pokoju konferencyjnego kolejnych uczestników.

Telekonferencje można rezerwować bezpłatnie. Płatnością są objęte jedynie koszty połączenia na numer dostępowy. Opłata jest pobierana zgodnie z cennikiem danego operatora, z numeru którego jest wykonywane połączenie. Wyjątek stanowią uczestnicy dzwoniący z numeru posiadanego w telefonii HaloNet. Po pierwsze nie ponoszą żadnych kosztów połączenia, po drugie dla swojej wygody mogą korzystać ze skróconego numeru dostępowego – 908.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu