Sukces I Konferencji Technicznej „Innowacja i Efektywność Energetyczna w Chłodnictwie i Automatyce Budynków”

W dniu 24 listopada 2011r. w hotelu Gromada Airport odbyła się I Konferencja Techniczna „Innowacja i Efektywność Energetyczna w Chłodnictwie i Automatyce Budynków.”

1 ECKELMANN, Etis, Frank Uhlemann, Jens Meyer, Leszek KuczyńskiKonferencja zorganizowała firma Etis – polski dystrybutor rozwiązań Eckelmann- niemieckiego specjalisty w automatyce chłodniczej, którego rozwiązania obniżają zużycie energii elektrycznej zachodnich supermarketów nawet o 25%.

Głównym celem konferencji było przedstawienie technologii firmy Eckelmann na tle obecnej sytuacji energetycznej świata. Dr Frank Uhlemann – Dyrektor Działu Chłodnictwa i Automatyki Budynku Eckelmann omówił konkretne projekty z rynku niemieckiego w których zintegrowanie systemów chłodniczych, klimatyzacji i wentylacji połączone z odzyskiem ciepła umożliwiło ograniczenie zużycia energii aż o 35%. Jens Meyer- Dyrektor Działu sprzedaży zaprezentował najnowsze rozwiązania technologiczne- sterownik UA 400 i system pomiaru temperatury urządzeń chłodniczych drogą radiową.

2 ECKELMANN, Etis, Frank Uhlemann, Jens Meyer, Leszek Kuczyński

„W obliczu rosnących kosztów energii elektrycznej, rozwiązania w tak znaczny sposób ograniczające jej zużycie, oznaczają nie tylko znaczne oszczędności dla supermarketów i dużych systemów- pozwalają one również budować długofalową przewagę nad konkurencją”- mówi Leszek Kuczyński, prezes zarządu firmy Etis. „Wielu nie przypuszcza nawet jak ogromny potencjał oszczędności kryje się w największych konsumentach energii- chłodnictwie, ogrzewaniu, klimatyzacji i oświetleniu.”- podsumowuje.

3 ECKELMANN, Etis, Frank Uhlemann, Jens Meyer, Leszek Kuczyński

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele branży chłodniczej i automatyki budynku, instalatorzy projektanci, a także przedstawiciele czasopism fachowych- „Przeglądu Technicznego” i „Chłodnictwo i Klimatyzacja.”

4 ECKELMANN, Etis, Frank Uhlemann, Jens Meyer, Leszek Kuczyński

Więcej informacji: www.etis.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu