Sieć Sferis korzysta z Office 365 i oferuje go swoim klientom

Sieć sklepów komputerowych Sferis w ramach specjalnej promocji, oferuje obecnie bez dodatkowych kosztów każdemu klientowi, który dokona zakupu notebooka, roczny abonament usługi Microsoft Exchange Online w Pakiecie Standard. Jest to jeden ze składników biznesowego zestawu rozwiązań dostępnych w formie usług w chmurze – Microsoft Office 365.

Sam Sferis od niedawna korzysta z narzędzi Office 365. Dobre doświadczenia spowodowały jednak, że firma zdecydowała się rozpocząć sprzedaż rozwiązania także swoim klientom. Dodatkowo, każdy użytkownik ma do dyspozycji pakiet bezpłatnych e-szkoleń Microsoft, które pozwolą mu korzystać z pełni funkcjonalności, jakie daje rozwiązanie.

Oferowany w ramach promocji przez Sferis element usługi Office 365 to profesjonalna poczta oparta na serwerze Exchange. Użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, by móc z niego korzystać. Do swojej dyspozycji otrzymuje skrzynkę pocztową o pojemności 500 MB, zabezpieczoną za pomocą zapory antywirusowej i filtra antyspamowego. Poczta w pakiecie Microsoft Exchange Online pozwala połączyć w jednym interfejsie inne posiadane przez użytkownika skrzynki mailowe, bez konieczności osobnego logowania się. Użytkownik ma też swobodę zarządzania kopią zapasową swoich wiadomości.

Dodatkowo, korzystający z rozwiązania mogą podglądać załączniki pakietu Microsoft Office bez posiadania tego oprogramowania na swoim komputerze czy telefonie. A dostęp do profesjonalnego kalendarza, który może być udostępniamy współpracownikom, kontrahentom lub członkom rodziny, pozwala na bardziej efektywne zarządzanie czasem i łatwiejsze ustalanie spotkań.

„Rozpoczęcie przez naszych pracowników korzystania z narzędzi Office 365 istotnie skróciło czas niezbędny do przeprowadzenia nowych projektów biznesowych. Bez ponoszenia dodatkowych wydatków na sprzęt i oprogramowanie, wszyscy pracownicy otrzymali dostęp do ważnych dla nich danych i dokumentów, gdziekolwiek znajdują się w danej chwili. Możemy także szybko komunikować się pomiędzy sobą, organizować wideokonferencje i wspólnie pracować na dokumentach. Office 365

to rewelacyjne narzędzie, które zmienia firmę dając możliwość pracy w kompletnie nowych warunkach – bez przywiązania do biurka – powiedział Michał Iwanciw, prezes zarządu firmy Sferis. „Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że dajemy naszym klientom to, co najlepsze. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie oferty promocyjnej, aby bez dodatkowych kosztów dla naszych klientów dodawać usługę Microsoft Exchange Online, bo wierzymy, że to dla nich wartościowe rozwiązanie.” – dodaje.

Również pełna wersja pakietu Office 365 jest dostępna w ofercie Sferis. Jest to zestaw w pełni profesjonalnych narzędzi do wspólpracy i komunikacji w cenie dla małych i średnich firm, w formie elastycznej usługi płatnej miesięcznie. Pozwala to przedsiębiorstwom MŚP, korzystać z technologii dotychczas dostępnych tylko dla największych przedsiębiorstw. Wysokość opłat jest zależna od programu taryfowego, który wybierze użytkownik.

W skład Office 365 wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Professional Plus oraz przeglądarkowe wersje najpopularniejszych programów Microsoft (Word, Excel, PowerPoint, OneNote), czyli Office Web Apps.

Pracownicy i właściciele mniejszych firm zapewne docenią to, że biuro tradycyjne mają teraz w swoim telefonie komórkowym, czy komputerze przenośnym i mogą korzystać nie tylko z rozwiązań stacjonarnych, ale także narzędzi mobilnych czy laptopów – nawet, gdy zatrzymali się na moment na stacji benzynowej. Małe i średnie firmy korzystające z pakietu Office 365 już teraz raportują imponujące wyniki, w tym obniżenie kosztów IT nawet o 50 %.

„To dla nas niezwykle istotne, że nasz klient jest tak bardzo zadowolony z rozwiązania, że zdecydował się rekomendować je swoim klientom. Office 365 to wyzwolenie od biurka i dodatkowych inwestycji. Dzięki rozwiązaniu w chmurze klienci nawet małych i średnich przedsiębiorstw mogą korzystać z rozwiązań, które dotychczas były „zarezerwowane” dla dużych organizacji. To ograniczenie wynikało z wysokiego progu wejścia. Dziś, gdy rozwiązanie to można subskrybować tak samo, jak usługi rozmów telefonicznych, ten argument przestaje istnieć. W chmurze płaci się tylko i wyłącznie za to, z czego firma realnie korzysta” – mówi Radosław Ochotny, odpowiedzialny w polskim oddziale Microsoft za Office 365.

Pełne bezpieczeństwo

Office 365 wyposażono w najnowocześniejsze zabezpieczenia gwarantujące niezawodności i natychmiastowe usuwanie skutków awarii. Office 365 oferuje:

  • Umowę SLA z gwarancją 99,9-procentowego czasu nieprzerwanej pracy (uptime),
  • Centra danych z certyfikatami SAS 70 i ISO 27001,
  • Redundancję geograficzną, niezawodność klasy korporacyjnej i usuwanie skutków awarii,
  • Liczne centra danych i automatyczne przełączanie awaryjne, które gwarantuje ochronę danych,
  • Zawsze aktualną ochronę przed wirusami i spamem.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu