Przejdź do treści

Hotele klasy średniej wkraczają na Polski rynek

Globalny kryzys finansowy ostatnich lat wywołał wzrost popytu na hotele klasy ekonomicznej. Zarówno biznesmeni, jak i turyści coraz chętniej korzystają z usług hoteli klasy średniej ze względu na ich wysoki standard i niewygórowaną cenę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, PBG Erigo podjęło się realizacji w Świnoujściu pierwszego w Polsce hotelu marki Hampton by Hilton, który przyjmie swoich Gości w pierwszym kwartale 2012 roku.

Kondycja branży hotelarskiej w Polsce jest coraz lepsza. W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania międzynarodowych sieci hotelowych naszym rodzimym rynkiem. Potencjał Polski  doceniła m.in. renomowana marka Hilton Worldwide, która słynie z wysokiej klasy luksusowych hoteli oraz ekskluzywnych apartamentów. Niewiele osób jednak wie, że w swoim portfolio ta słynna sieć posiada obiekty klasy ekonomicznej. Marka Hampton by Hilton liczy ponad 1 800 hoteli na całym świecie i do tej pory znana była głównie na rodzimym, amerykańskim rynku. Dopiero od niedawna hotele tej marki są obecne w Europie, a w pierwszym kwartale 2012 roku Hampton by Hilton zadebiutuje w Polsce.

– Polska dla hoteli ekonomicznych to perspektywiczny rynek z dużą liczbą potencjalnych lokalizacji dla tego segmentu. Do inwestowania w hotele średniej klasy zachęca wzrastający na nie popyt oraz ich większa odporność finansowa na wahania rynku.  I co ważne – firma przy inwestowaniu w hotel klasy ekonomicznej może liczyć na odzyskanie kapitału znacznie szybciej niż w przypadku luksusowego obiektu – wyjaśnia Agata Schmidt, Dyrektor ds. rozwoju biznesu hotelowego w firmie PBG Erigo, inwestora nieruchomości.

Hotele ekonomiczne są przeznaczone dla biznesmenów oraz wymagających turystów. Charakterystyczna dla tej klasy hoteli jest rozsądna cena oraz funkcjonalność budynku.

– Nasza oferta będzie skierowana do Klientów, których głównym kryterium wyboru jest dobra lokalizacja oraz dostępne w pokojach udogodnienia. Dzięki swojemu położeniu hotel spełni oczekiwania osób, które szukają kameralnego miejsca, w bliskiej odległości od plaży, a jednocześnie chcą mieć niewielki dystans do centrum miasta i korzystać z atrakcji, jakie zapewnia kurort – mówi Małgorzata Kraśniewska, Dyrektor Generalny hotelu Hampton by Hilton. – Jesteśmy przekonani, że gwarantem wiarygodności i jakości hotelu będzie silna marka, która zachęci do odwiedzin polskiego wybrzeża i samego Świnoujścia również zagranicznych Gości – dodaje.

Hotel Hampton by Hilton w Świnoujściu spełnia szereg wymogów, które obowiązują w każdym hotelu sieci Hilton. Nad przygotowaniem projektów i realizacją wnętrz obiektu w Świnoujściu pracowała firma db GROUP Jezierska Janiszewski sp.j. Przestrzeń hotelu została zaprojektowana w taki sposób, aby sprzyjała nawiązywaniu kontaktów pozabiznesowych. Dlatego w planie budowy uwzględniono m.in.: stylowe lobby, salę fitness i osobną salę do pracy. Goście do swojej dyspozycji będą mieć również nieodpłatnie bezprzewodowy Internet.

Budowa hotelu jest już ukończona, obecnie trwają prace wykończeniowe i wyposażanie wnętrz. Na przyjezdnych Gości będą czekać 104 pokoje, które słyną z elegancji i wygody na całym świecie.

Bądź gościnny – to motto przyświeca wszystkim inwestycjom firmy Hilton Worldwide. Dlatego dyrekcja hotelu przywiązuje dużą wagę do znalezienia odpowiedniego personelu. Proces rekrutacji trwa już od kilku miesięcy:

– Szukamy kompetentnych osób, które spełnią wszystkie wymogi stawiane przez sieć Hilton Worldwide. Swoim pracownikom gwarantujemy pracę na atrakcyjnych warunkach, z możliwościami rozwoju zawodowego – mówi Małgorzata Kraśniewska, Dyrektor Generalny hotelu Hampton by Hilton. – Miła obsługa i wyjątkowa atmosfera będzie stanowić gwarancję pełnej satysfakcji z pobytu Gości w naszym hotelu – dodaje.

O atrakcyjności Hotelu Hampton by Hilton świadczy również jego lokalizacja – budynek znajduje się w zachodniej części miasta, w pobliżu nadmorskiej promenady. Międzynarodowych Gości może zachęcić dobry dojazd zarówno z Niemiec – granica przebiega zaledwie 1,5 km od hotelu, jak i Skandynawów, którzy dzięki terminalom promów morskich mogą bez problemu dostać się do Świnoujścia z Danii i Szwecji.