Przejdź do treści

Solitare – kabina typu „walk-in” z awangardowym asymetrycznym brodzikiem

Kabiny prysznicowe asymetryczne lub typu otwartego „walk-in” to obecnie najmodniejsze rozwiązanie w łazience. Dla miłośników prawdziwej awangardy styliści Aquaform zaprojektowali kabinę Solitare, która łączy w sobie obie te cechy. Otwarta kabina została tu połączona z nietypowo wysuniętym za obrys kabiny asymetrycznym brodzikiem. To daje pewność, że w kabinie bez drzwi nie będzie dochodzić do pochlapania posadzki w łazience.

Nowa kolekcja kabin Solitare z powodzeniem łączy nowoczesny minimalistyczny styl z funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Całą kabinę stanowi tu lekko zaokrąglona szklana płyta wsparta na eleganckim chromowanym profilu i prawie niewidocznym stabilizatorze. W połączeniu z asymetrycznym białym lub brązowym brodzikiem – który wygląda na „za duży”- całość wygląda bardzo intrygująco.

Prosta technika montażu FIXPRO

Cechą charakterystyczną kabiny jest rewolucyjna technika montażu– FIXPRO. Poprzez zastosowanie specjalnej technologii mocowania profilu, pozwala ona na szybką i wygodną instalację szkła, bez zbędnych śrub i wkrętów.

Powłoka DP Active zapobiega brudzeniu

Kabina wykonana jest 6 mm bezpiecznego szkła pokrytego specjalną powłoką polimerową DP Active, która wyrównuje powierzchnię szkła kabiny prysznicowej i wywołuje efekt hydrofobiczny, czyli odpycha wodę. Dzięki temu, krople wody szybciej spływają po powierzchni wraz z zanieczyszczeniami i zapobiegaj osadzaniu się brudu i nieczystości.

Dzisiaj każdy z nas ma szansę na zaprojektowanie łazienki w najbardziej nawet abstrakcyjny sposób. Jednym z pomysłów może być zestawienie kabiny otwartej typu walk-in z awangardowym półokrągłym asymetrycznym brodzikiem, który wychodzi poza obwód kabiny. Nową serię Solitare zaprojektowaliśmy z myślą o osobach ceniących sobie indywidualizm, przestrzeń i poczucie wolności. Ci, którzy nie lubią klaustrofobicznego zamykania się w kabinie prysznicowej powinni zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie. Kabina Solitare jest nowoczesna i jednocześnie bardzo wygodna i praktyczna. Zastosowanie powłoki DP Active umożliwia zachowanie czystości kabiny, a profil FIXPRO ułatwia montaż – zauważa Anna Grodzka – Główny Technolog firmy Aquaform.

Instrukcja montażu kabiny z systemem FIXPRO

1. Profil przyścienny przykręca się do ściany za pomocą 4 wkrętów. Następnie z profilu przyściennego usuwa się czerwoną folię zabezpieczającą specjalną taśmę, do której przykleimy szybę.

2. Szybę kabiny spryskaną wcześniej płynem Fixpro Liquid nastawiamy w żądanym położeniu, aby szkło uzyskało swoją ostateczną pozycję na całej długości w profilu przyściennym.

3. Gdy ustawimy szybę w odpowiednim położeniu, blokujemy ją profilem dociskającym, otrzymując trwałe połączenie szyby z profilem.

Kabina prysznicowa walk-in Solitare

  • Wymiary: 800/2000 mm
  • Kabina asymetryczna typu walk-in bez brodzika:
  • Cena brutto: 2221 zł

Kabina prysznicowa walk-in Solitare

  • Wymiary: 800/2070 mm
  • Kabina asymetryczna typu walk-in z brodzikiem, dostępnym w dwóch kolorach (brązowy, biały) :
  • Cena brutto: 3567 zł