Przejdź do treści

Siła interaktywnej prezentacji: fotografia 360 stopni Orbitvu

Internet ma wiele zalet: pozwala dotrzeć daleko i szybko. Jednocześnie ogranicza jednak możliwość poznania. Jak zatem najlepiej pokazać produkt w internecie? Z pomocą przychodzi fotografia 360 stopni.

W dniach 18-20 listopada ORBITVU zawitało na Neo Fashion Jamboree do stolicy Podbeskidzia, Bielska- Białej. W sobotnie i niedzielne popołudnie w studiu ORBITVU zlokalizowanym na terenie Muzeum Techniki i Włókiennictwa można było podejrzeć, jak powstają prezentacje produktów 360 na potrzeby mody. Fotografowane były projekty pokazywane na wybiegu podczas Festiwalu oraz kolekcja gościa specjalnego – Kai Śródki, projektantki i właścicielki marki the Frock.

Sesja fotograficzna 360 stopni „na żywo” kolekcji jej autorstwa wzbudziła duże zainteresowanie odwiedzających imprezę, także u słynnego Facehuntera. I nie ma się czemu dziwić: wielobarwne fraki prezentują się niezwykle pięknie.

A to dlatego, że zostały wykonane z dużą dbałością o detale. Naszym zadaniem było pokazanie, poprzez prezentacje, tej pieczołowitości, sprawienie, aby mimo bariery, jaką jest odległość, oglądający prezentację w internecie mógł niemal „poczuć” fakturę stroju. – mówi Anna Fudali. Efekt taki udało nam się osiągnąć dzięki wysokiej jakości fotografii i możliwości, które udostępnia przeglądarka Orbitvu Viewer – dodaje. Tak wykonana prezentacja pozwala obracać i powiększać obraz, a dzięki temu bardzo dokładnie obejrzeć fotografowany obiekt. Cały proces jest wyjątkowo prosty – opowiada Robert Wiącek z firmy ORBITVU. Łącznie dla każdej prezentacji wykonaliśmy sekwencję 24 zdjęć, z których każde pokazuje modelkę, ale pod różnym kątem. Następnie za pomocą oprogramowania (ORBITVU Editor) poddałem je podstawowej obróbce, a później połączyłem. Efekt, w postaci prezentacji 360 stopni, widoczny był już po krótkiej chwili. To ogromna zaleta, ponieważ mogliśmy na bieżąco wprowadzić niezbędne modyfikacje ustawień sprzętu, czy drobne poprawki w stylizacji modelki.

Fraki: Kaja Śródka / the Frock, bielizna: Li Parie, biuteria: Lewanowicz

Prezentacje zostały wykonane przy użyciu zestawu do fotografii 360 stopni ORBITVU Maxi.

W skład zestawu wchodzi edytor ORBITVU Editor, umożliwiający stworzenie z wykonanych zdjęć prezentacji oraz przeglądarka ORBITVU Viewer.