Przejdź do treści

Rozwój prywatnych praktyk lekarskich wesprze telemedycyna

Szybszy kontakt lekarza z pacjentem, możliwość udzielania wideokonsultacji dla osób z całego kraju, minimalne koszty obsługi pacjenta, dodatkowe źródło dochodów – Qzdrowiu.pl przyczyni się do rozwoju prywatnych praktyk lekarskich w Polsce.

Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl już od ponad dwóch miesięcy aktywnie pozyskuje lekarzy zainteresowanych udzielaniem wideokonsultacji w ramach pierwszej polskiej platformy telemedycznej skierowanej do szerokiego grona pacjentów. Obecnie wideokonsultacji udziela 12 lekarzy specjalistów, głównie chorób wewnętrznych oraz 12 ekspertów okołomedycznych, wśród nich są położne, dietetycy i rehabilitanci. Wśród lekarzy są specjaliści z Warszawy, Poznania, Lublina, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Umowy z kolejnymi specjalistami zostaną podpisane jeszcze w listopadzie.

„Zachęcamy do współpracy wszystkich lekarzy, bez względu na specjalizację” – mówi Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Generalny 4 Health Group Dąbrowski Sp. k., właściciela Qzdrowiu.pl. „Obecnie szukamy specjalistów ze wszystkich obszarów terapeutycznych, jak reumatologia, diabetologia, ale także kardiologów, ginekologów, neurologów czy onkologów. Naszym celem jest umożliwienie pacjentom kontaktu z lekarzami wielu specjalności przez 24 godziny na dobę. Jednocześnie pracujemy nad wideokonsultacjami pomiędzy samymi lekarzami.”

Wideokonsultacje są okazją dla lekarzy specjalistów na zwiększenie zasięgu swojej praktyki lekarskiej, pozyskanie nowych pacjentów z całego kraju lub nawet z zagranicy, jak również na zaoferowanie nowej formy kontaktu dla swoich stałych pacjentów. Dla lekarzy udzielających wideokonsultacji jedynym wymogiem jest posiadanie stałego dostępu do Internetu oraz wyposażenie w kamerę i mikrofon.

Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl oferuje również dużą elastyczność w zakresie planowania czasu pracy. Lekarze zarejestrowani na Qzdrowiu.pl sami, na bieżąco ustalają swoje grafiki przyjęć pacjentów. System informatyczny dodatkowo wykonuje część pracy administracyjnej za lekarzy, gromadząc podstawowe informacje na temat odbytych konsultacji z pacjentami.

Dzięki takim rozwiązaniom obsługa pacjenta jest szybsza i częściowo uproszczona dzięki nowym technologiom. Lekarze prowadzący prywatne praktyki nie muszą zatrudniać dodatkowego personelu administracyjnego, mogą automatycznie zlecić pacjentom badania laboratoryjne, badania diagnostyki obrazowej lub zapisać pacjenta na wizytę fizykalną w przychodni stacjonarnej. Wideokonsultacje stanowią także dodatkowe źródło dochodu, związane bezpośrednio z wykonywanym zawodem lekarza.

„Zgłaszają się do nas specjaliści z całej Polski jak i Polacy pracujący obecnie za granicą. Oferujemy im bardzo atrakcyjne warunki współpracy, zarówno pod względem finansowym jak i wygody czy szybkości obsługi pacjenta, jednak decyzje o udzielaniu wideokonsultacji są zawsze podyktowane bardzo indywidualnymi przesłankami” – mówi Tomasz Dąbrowski.

Od nowego roku pojawi się dodatkowa funkcjonalność w portalu, której wielu lekarzom brakuje w codziennej pracy – możliwość odbycia wideokonsultacji pomiędzy specjalistami. Jest to szczególnie ważne dla lekarzy pierwszego kontaktu, do których zgłaszają się pacjenci z bardzo różnymi dolegliwościami. Ich dalsze leczenie zależy od prawidłowego rozpoznania przez lekarza pierwszego kontaktu. W przypadku wątpliwości, taki lekarz może w czasie rzeczywistym skonsultować przypadek z innym lekarzem specjalistą dostępnym w danej chwili w Centrum Telemedycznym Qzdrowiu.pl

Właścicielem Centrum Telemedycznego Qzdrowiu.pl jest spółka 4 Health Group Dąbrowski Sp. k. z Katowic. Według prognoz spółki, portal ma obsługiwać docelowo ponad 200 tysięcy telekonsultacji w ciągu roku. Ten poziom zostanie osiągnięty w ciągu pierwszych 5 lat obecności na rynku. W ramach oferty zostaną udostępnione telekonsultacje specjalistyczne medyczne oraz telekonsultacje okołomedyczne związane z dietetyką, teleopieką dla seniorów i e-rehabilitacją.

Partnerami medycznymi www.Qzdrowiu.pl są również DOZ S.A., lider rynku aptecznego w Polsce oraz DIAGNOSTYKA Sp. z o.o., największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych.