Rodzinne centrum zabaw dla dzieci w Hotelu Platinum w Ostródzie kolejnym argumentem dla inwestorów

19 listopada odbyło się wielkie otwarcie centrum rodzinnej rozrywki Kidz Fun znajdującego się w Hotelu Platinum Aqua Fun & Events**** w Ostródzie, w którym można nabyć pokoje i apartamenty w systemie condo. Nowa atrakcja skierowana do dzieci w wieku od roku do 12 lat powstała w ramach realizowanej przez hotel strategii budowania wizerunku obiektu przyjaznego rodzinie.

Jest to także kolejny argument dla inwestorów przemawiający na korzyść tej oferty, hotel bowiem oprócz nowego centrum zabaw dysponuje także aquaparkiem, gabinetami odnowy biologicznej oraz zapleczem konferencyjnym i gastronomicznym, co pozwala mu na uzyskiwanie wysokiego poziomu obłożenia bez względu na porę roku i pogodę.

Kidz Fun oferuje szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Jego centralną część zajmuje Miękka Jaskinia – specjalna konstrukcja obita miękkim wykończeniem układająca się w labirynt złożony z ciekawych, abstrakcyjnych kształtów. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla nich zorganizowano specjalną strefę, gdzie znajduje się basen z piłkami, zjeżdżalnie, miękkie mega klocki i inne pobudzające wyobraźnię i tymulujące ruchowo zabawki. Wśród pozostałych atrakcji należy wymienić: scrabble magnetyczne, salę rekreacji ruchowej i zajęć zorganizowanych, salę Play Station z dwoma stanowiskami do gry, symulatorami oraz telewizorem, a także strefę gier grupowych ze stołami do piłkarzyków i rzutkami. W Kidz Fun można zorganizować urodziny ze specjalnym menu oraz zabawami i animacjami. W każdy weekend oraz w czasie ferii, wakacji, długich weekendów czy świąt, KidzFun oferuje ciekawe zajęcia dla dzieci prowadzone przez doświadczonych animatorów. Centrum daje także możliwość pozostawienia dziecka pod opieką pracownika – osoby z odpowiednim przygotowaniem zawodowym.

Sprzedaż pokoi i apartamentów w Hotelu Platinum prowadzimy dopiero od sierpnia 2011, do tej pory już około 50% pokoi zostało sprzedanych lub zarezerwowanych. Inwestorów przyciąga atrakcyjny model biznesowy oraz możliwość natychmiastowego wejścia do programu hotelowego i czerpania zysków z wynajmu zakupionego pokoju. – komentuje Tomasz Malicki, General Manager Condobroker Estates & Consulting. – Otwarcie Kidz Fun to kolejny sygnał, który powinien ich przekonać co do słuszności strategii obranej przez operatora obiektu, którą konsekwentnie realizuje od dnia otwarcia hotelu i która pozwala mu uzyskiwać wskaźnik obłożenia wynoszący około 50% w skali roku. – dodaje Malicki.

W przypadku Hotelu Platinum oferowany jest atrakcyjny model biznesowy gwarantujący osiągnięcie 40% (netto) zysku w okresie pierwszych 5 lat, co daje roczną stopę zwrotu na poziomie 8%. W kolejnych latach całkowity przychód z wynajmu wszystkich pokoi w hotelu jest dzielony pomiędzy inwestorów i operatora w proporcji 50/50. Zyski dla inwestorów przydzielane są według zasady „wspólnego worka”, gdzie podział następuje według metrażu posiadanego apartamentu. Według wstępnych szacunków firmy w kolejnych latach jest możliwe osiąganie rocznych zwrotów nawet do 11% inwestycji netto.

Hotel Platinum to także niespotykana dotąd na polskim rynku condo możliwość inwestycji w obiekt hotelowy, który jest w pełni wykończony, oddany do użytku i od ponad 2 lat z sukcesem prowadzi działalność operacyjną osiągając satysfakcjonujący poziom obłożenia. Hotel ten, dzięki skutecznym działaniom marketingowym, PR i sprzedażowym posiada dobrze ugruntowany, pozytywny wizerunek, rozpoznawalność na rynku, a także rozbudowaną bazę obecnych i potencjalnych klientów indywidualnych i korporacyjnych. Wyjątkowość tej oferty polega na tym, że kupując pokój lub apartament w tym hotelu, inwestor od dnia zawarcia umowy staje się „udziałowcem” dobrze funkcjonującego, sprawdzonego biznesu i nie ponosi takiego ryzyka, jak w przypadku inwestycji będących jeszcze na etapie budowy. Tak komfortowego dla klienta rozwiązania na polskim rynku jeszcze nie było.

Dodatkowym autem tej oferty jest brak jakichkolwiek kosztów związanych z umeblowaniem i wyposażeniem apartamentów oraz zminimalizowane koszty utrzymania nieruchomości – inwestor pokrywa jedynie koszt funduszu remontowego, podatku od nieruchomości i gruntowego. W przypadku tej inwestycji, każdy kupujący, nawet nie prowadząc działalności gospodarczej, może ubiegać się o zwrot 23% VAT.

Hotel Platinum (www.hotelplatinum.pl) jest położony w centralnej części Ostródy w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego, a także niedaleko jeziora Drwęckiego i głównej promenady spacerowej. To obiekt czterogwiazdkowy dysponujący 56 pokojami i apartamentami, restauracją, profesjonalnym zapleczem konferencyjnym, gabinetami odnowy biologicznej, centrum zabaw dla dzieci KidzFun oraz Aquaparkiem, z którym jest połączony bezpośrednim, podziemnym przejściem.

Ostróda zwana także Perłą Mazur jest atrakcyjną turystycznie miejscowością wypoczynkową usytuowaną w ciągu dróg nr 7, 15 i 16 (łatwy dojazd z Gdańska i Warszawy). W ostatnich latach władze miasta prowadzą aktywną politykę inwestycyjną z nastawieniem na rozbudowę zaplecza turystyczno-sportowo-rekreacyjnego.

Korzyści z inwestycji w pokój lub apartament hotelowy w systemie condo:

  • Możliwość inwestycji na szybko rosnącym rynku nieruchomości hotelowych w Polsce: ze względu na słabo rozbudowaną bazę hotelową w Polsce i niedostatek miejsc noclegowych (23 pokoje, czyli 46 miejsc noclegowych na 10 000 mieszkańców – najniższy wskaźnik w UE, np. w Czechach, kraju o porównywalnym poziomie rozwoju turystyki, wskaźnik ten jest 5-krotnie wyższy) w perspektywie kilku kolejnych lat można się spodziewać dynamicznego rozwoju tego segmentu stymulowanego rosnącym udziałem turystów przyjeżdżających do Polski w celach typowo turystycznych, utrzymującym się wysokim udziałem turystów biznesowych oraz rosnącą liczbą Polaków wybierających na pobyt skategoryzowane hotele. Nie bez znaczenia pozostaje perspektywa mających się odbyć w 2012 roku mistrzostw piłkarskich Europy.
  • Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego: inwestycja w dojrzałą klasę aktywów o wysokim poziomie bezpieczeństwa z gwarancją zwrotu 40% zainwestowanego kapitału w 5 lat. Perspektywa atrakcyjnej stopy zwrotu w kolejnych latach przewyższającej inne instrumenty inwestycyjne o podobnym poziomie bezpieczeństwa (lokata, obligacje skarbowe, mieszkanie pod wynajem) nawet do 11% rocznie. (w zależności od stopnia obłożenia powierzchni hotelowej).
  • Dwa źródła potencjalnego zysku dla inwestora: dochód z wynajmu oraz zysk przy sprzedaży nieruchomości.
  • Potencjał wzrostu wartości inwestycji bazowej: w okresie ostatnich dwóch lat zaobserwowano 25% wzrost cen na rynku nieruchomości luksusowych w Ostródzie.
  • Płynność: inwestycja oferuje codzienną płynność, w każdej chwili można sprzedać inwestycję na rynku wtórnym.
  • Wartość dodana: możliwość korzystania z pobytu właścicielskiego w apartamencie.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu