Przejdź do treści

Nowy V-ce Prezes i Członek Zarządu ABC Data

W związku z dynamiczną ekspansją zagraniczną i koniecznością stałego doskonalenia procesów operacyjnych Rada Nadzorcza Spółki podjęła decyzję o zmianach w strukturze i poszerzeniu składu Zarządu. Dotychczasowy Członek Zarządu Wojciech Łastowiecki został powołany na stanowisko V-ce Prezesa ds. Sprzedaży. Dodatkowo Zarząd został rozszerzony o osobę Konrada Sitnika – związanego ze Spółką od wielu lat, ostatnio jako V-ce Przewodniczący Rady Nadzorczej.

ABC Data konsekwentnie realizuje plany ekspansji terytorialnej oraz produktowej. W ciągu ostatniego roku przejęła jednego z liderów dystrybucji IT w Rumunii oraz organicznie rozwinęła sprzedaż na Litwie. Dzięki właśnie rozpoczętej sprzedaży w Estonii, Łotwie, do których w 2012 dołączy Bułgaria i Węgry, Spółka zajmie dominującą pozycję w regionie zamieszkałym przez ponad 100 milionów konsumentów.

„Dynamicznie rozwijamy sprzedaż na nowych rynkach, pozyskujemy nowych klientów i chcemy im oferować coraz większą paletę produktów. Budujemy marże w oparciu o skalę zakupów, która pozwala nam na pozyskiwanie coraz większej ilości producentów na wyłączność. Wchodzenie na nowe rynki, choć przejściowo kosztowne, to także szansa na rozwój marek własnych rozpoznawalnych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowej” – powiedział Wojciech Łastowiecki, V-ce Prezes Zarządu odpowiedzialny za sprzedaż.

Konrad Sitnik to ekspert z wieloletnim doświadczeniem w optymalizacji procesów biznesowych. Główne cele stawiane przed nim jako osobie odpowiedzialnej za operacje to poprawa rentowności – m.in. poprzez rozwój współpracy z kanałem e-commerce, zwiększenie efektywności logistycznej oraz nadzór integracji operacyjnej w regionie.

„ABC Data bardzo dynamicznie rozwija swoją obecność i sprzedaż w krajach Europy Środkowej. Szybki rozwój to także konieczność ciągłej optymalizacji i bieżącej analizy wszystkich procesów. Widzę istotny potencjał wzrostu osiąganych marż, między innymi przez bliższą współpracę z sektorem e-commerce.” – powiedział Konrad Sitnik, Członek Zarządu odpowiedzialny za operacje.

„ABC Data to dziś jedyny dystrybutor o tak dużym zasięgu geograficznym i szerokim kanale odbiorców w Europie Środkowej. Ta unikalna pozycja sprawia, że jesteśmy dziś partnerem pierwszego wyboru dla każdego producenta sprzętu elektronicznego. Nadal ciężko pracujemy nad ekspansją, dbając jednocześnie o doskonalenie procesów i rozwijając współpracę z partnerami w tradycyjnych i tworzących się kanałach dystrybucji. Bardzo się cieszę, że będę mógł zacieśnić współpracę z Konradem Sitnikiem, który wzmocni spółkę od strony operacyjnej oraz gratuluję awansu Wojciechowi Łastowieckiemu” – powiedział Michał Rumiński, Prezes Zarządu ABC Data SA.