Przejdź do treści

HAWE S.A. w gronie najlepszych spółek w regionie EMEA

24 listopada na gali Deloitte w Londynie, HAWE S.A. została wyróżniona jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie EMEA.

HAWE S.A. znalazła się w gronie 500 nagrodzonych firm z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Do zestawienia zakwalifikowano podmioty, które odnotowały największy procentowy wzrost przychodów w ciągu ostatnich 5 lat. Ranking Deloitte Technology Fast 500 EMEA (Europe, Middle East & Africa) organizowany jest już od 11 lat. Biorą w nim udział firmy z ponad 100 krajów, należące do regionu.

Klasyfikacja HAWE S.A. w czołówce firm technologicznych w regionie EMEA jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Pokazuje, że nasza działalność doskonale wpisuje się w trendy obecne w europejskiej branży telekomunikacyjnej. Dynamiczny rozwój to jedyna recepta na wyprzedzenie nieustannych zmian, zachodzących na rynku TMT – mówi Jerzy Karney, prezes HAWE S.A.

Wcześniejszym etapem rankingu było wyróżnienie w październiku 2011 r. najszybciej rozwijających się firm z sektora technologicznego regionu Europy Centralnej i Wschodniej, zestawienia Deloitte CE Technology Fast 500. Program klasyfikował firmy z kilkunastu krajów regionu. Wśród nagrodzonych była m.in. HAWE S.A.

Spółka publiczna, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa Kapitałowa HAWE świadczy usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Dysponuje jedną z najnowocześniejszych sieci szkieletowych w kraju – Ogólnopolską Siecią Światłowodową HAWE. Jej działalność operacyjna prowadzona jest przez spółki zależne, HAWE Telekom Sp. z o.o. i HAWE Budownictwo Sp. z o.o.. HAWE S.A. posiada unikalną w skali kraju strategię „Pierwszy operator dla operatorów”, w ramach której oferuje pełen pakiet usług telekomunikacyjnych w modelu hurtowym (transmisja danych, dostęp do Internetu, dzierżawa włókien światłowodowych, sprzedaż lub dzierżawa kanalizacji teletechnicznej – rurociągi), serwis, utrzymanie i nadzór na infrastrukturą telekomunikacyjną oraz kolokację. Portfolio klientów HAWE S.A. obejmuje największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.