Atmedia sprzedaje reklamy w Smart TV

Wzrasta zasięg pakietu @VoD. Atmedia sprzedaje „internetowe” kampanie na telewizorach z dostępem do aplikacji iplex.pl.

Ruszyły pierwsze kampanie reklamowe klientów Atmedia z wykorzystaniem Smart TV – telewizorów podłączonych do internetu. Serwis iplex.pl, którego aplikacje są już dostępne na odbiornikach Samsung i Panasonic, rozwinął ofertę dla marketerów o reklamę wokół programów odbieranych w tej technologii.

Atmedia sprzedaje kampanie w Smart TV w ramach pakietu @VoD, w którym łączy m.in. ofertę internetowych serwisów telewizyjnych obsługiwanych nadawców (np. AXN, Domo.tv, Disney).

– Telewizory podłączone do internetu w perspektywie kilku lat zdominują rynek. Oferują one wygodny odbiór treści dostępnych online, co pozwala prognozować, że Smart TV zdynamizuje rozwój serwisów wideo na życzenie. Kampanie z wykorzystaniem tej technologii łączą walory reklamy internetowej i telewizyjnej, a więc m.in. mierzalność, wizerunkowy przekaz, perswazyjność i wysokie zaangażowanie odbiorcy – mówi Marta Wiercińska, commercial director w Atmedia.

Według szacunków firmy 4vod, w 2010 r. Smart TV stanowiły 15 proc. ze sprzedanych blisko 2 mln telewizorów, a do końca 2011 w Polsce będzie ok. 1 mln urządzeń z funkcjonalnością Smart TV. Z danych Samsunga wynika, że tegoroczna sprzedaż odbiorników Smart TV oferowanych tylko przez tę firmę osiągnie 0,5 mln, a w przyszłym roku – 750 tys., czyli o 50 proc. więcej.

– Dynamika tej kategorii, a także potencjał rozwoju jaki tworzy dla biznesu nadawców telewizyjnych i serwisów wideo, pozwalają sądzić, że Smart TV będzie wkrótce liczącą się platformą reklamową. Już dziś obserwujemy duże zainteresowanie reklamodawców obecnością wokół kontentu odbieranego za jej pośrednictwem – komentuje Marta Wiercińska.

Kampanie w Smart TV sprzedawane przez Atmedia są obecnie rozliczane zgodnie z parametrami kampanii VoD w internecie. Pierwsze reklamy w telewizorach z aplikacją iplex.pl wyemitowała już m.in. USP Zdrowie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu