Przejdź do treści

Andrzej Przybyło zwycięzcą prestiżowego konkursu

Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu Spółki AB, zdobył tytuł Przedsiębiorcy Roku 2011 w kategorii Usługi. Organizowany po raz dziewiąty przez Erst&Young konkurs jest najbardziej prestiżowy w polskim biznesie.

Zarządzający grupą kapitałową AB, działającą na trzech europejskich rynkach: polskim, słowackim i czeskim został uhonorowany nagrodą „za połączenie kompetencji, hartu ducha i pasji, oraz za trud włożony w stworzenie firmy”.

Ten wielki miłośnik gór w latach 90tych postawił na informatyzację i modernizację Polski. Po otwarciu na Zachód, nowymi technologiami interesowały się tak klienci indywidualni, jak również organizacje komercyjne i publiczne. Z uporem dążył do utrzymania się na rynku wśród tysięcy małych firm, które wtedy powstawały. Stopniowo zdobywając umiejętności managerskie, biznesowe know-how oraz pieniądze na rozwój organiczny przedsiębiorstwa stworzył największą firmę dystrybucyjną w regionie.

Dziś spółka AB jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Posiada najbardziej rozbudowaną sieć sprzedaży – 14 000 partnerów handlowych i ponad 35 000 produktów w stale poszerzanej ofercie. Otaczający mnie ludzie dają mi siłę do dalszego działania – mówi Andrzej Przybyło, robiąc ukłon w stronę swojej kadry managerskiej. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię handlową. Wciąż rozwijamy się organicznie oraz szukamy nowych szans na ekspansję, przy jednoczesnej obserwacji globalnych i lokalnych trendów w branży. Wierzymy, że dzięki naszej pracy będziemy nadal notować kolejne rekordowe wyniki najważniejszych wskaźników finansowych – dodaje Prezes AB S.A.

Konkurs Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie – uczestniczy w nim ponad 50 państw. W Polsce już po raz dziewiąty wybierano najlepszych przedsiębiorców w kraju. Jury konkursu oceniało poszczególnych kandydatów na podstawie ich osiągnięć gospodarczych, zestawiając twarde dane finansowe z szeregiem innych kryteriów, między innymi z: przedsiębiorczością, przyjętą strategią, działalnością międzynarodową, innowacyjnością oraz relacjami z pracownikami i otoczeniem.