Przejdź do treści

Zbudujemy dom? Jeśli tak to… „Podaj cegłę!”

Każdy, kto choć raz w życiu coś budował wie, że nie jest to proste. Zdecydowanie przyjemniej będzie usiąść z przyjaciółmi przy stole i zmierzyć się z budową w grze planszowej „Podaj cegłę!”. Gra wydana przez Egmont posiada wyjątkową formę – nie ma planszy ani kostek, są za to trójwymiarowe budynki tworzące na stole „prawdziwe” miasto!

„Podaj cegłę!” to gra, w której gracze wcielają się w rolę budowniczych miasta. Zatrudniają robotników o różnych kwalifikacjach (majstrów, brygadzistów, pomocników, uczniów). Każdy z graczy walczy o zlecenia na budowę obiektów w mieście, a następnie wysyła swoich robotników do pracy. Za wybudowane obiekty gracze otrzymują wynagrodzenie, z którego muszą opłacić swoją ekipę budowlaną. Wygra gracz, który na koniec gry posiadać będzie najwięcej pieniędzy.

Podczas gry należy odpowiednio zarządzać swoją firmą budowlaną. W przypadku problemów z płatnościami gracze muszą ratować się pożyczką w banku lub zwalniając część robotników!

„Podaj cegłę!” swoją wyjątkową formą zaskoczy wszystkich, którym gry kojarzą się z tradycyjna planszą, kostką i przesuwaniem pionków. Tutaj nie ma ani kostki ani planszy! Podczas rozgrywki gracze budują „prawdziwe” budynki, a na stole powstaje trójwymiarowe miasto z murami, bramą, wieżą zegarową, ratuszem i wieloma innymi budynkami!

„Podaj cegłę!” to gra ekonomiczna dla całej rodziny. Jej atrakcyjny temat oraz niezwykła forma z pewnością zainteresuje zarówno 10-latków, jak i dorosłych graczy.

  • Liczba graczy: 2-4 osoby
  • Wiek graczy: 10-110 lat
  • Czas gry: 45  n.
  • Cena: 109,90 zł

Dostępna w sklepach: Smyk, Empik, E.Leclerc, Auchan, Selgors, w sklepach z zabawkami oraz w internecie: merlin.pl, agito.pl, empik.com, smyk.com.