Przejdź do treści

Ricoh i zrównoważone podejście do zarządzania dokumentami podczas finałów Barclays ATP World Tour w Londynie

Ricoh Europe, Platynowy Partner ATP World Tour, sprawi, że procesy dokumentowe podczas turnieju będą w pełni zrównoważone pod względem emisji dwutlenku węgla. Działanie to jest częścią zobowiązania Ricoh do stosowania zrównoważonego podejścia, za pomocą nagrodzonego niedawno Programu Optymalizacji Zrównoważonego Rozwoju, podczas wszystkich wydarzeń, które sponsoruje.

Jako Platynowy Partner i oficjalny dostawca rozwiązań biurowych na ATP World Tour, Ricoh zapewnia najnowocześniejsze rozwiązania do zarządzania dokumentami, które usprawniają kluczowe procesy dokumentowe podczas turnieju. Podczas finałów Barclays ATP World Tour, wszystkie urządzenia Ricoh będą ustawione na tryb oszczędzania energii, co zapewni używającym je pracownikom i dziennikarzom minimalizację negatywnego wpływu na środowisko – na przykład poprzez wysyłanie dokumentów drogą mailową lub poprzez druk dwustronny. Na zakończenie turnieju, wszystkie pozostałe emisje dwutlenku węgla będą zrównoważone poprzez kredyty węglowe, generowane w projektach czystej energii, w które inwestuje Ricoh.

Javier Diez-Aguirre, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Ricoh Europe, powiedział: “Nasze unikalne podejście do sponsoringu polega na współpracy z wiodącymi organizacjami sportowymi i biznesowymi i wzajemnym motywowaniu się do bycia jak najlepszym. Te partnerstwa zainspirowały nas do wyjścia poza zwyczajne usprawnianie procesów dokumentowych podczas wydarzeń, które sponsorujemy i przejścia na całkowicie zrównoważone pod względem emisji dwutlenku węgla podejście do zarządzania dokumentami. W rezultacie, Finały Barclays ATP World Tour to nie tylko doskonałość w sporcie, ale także zobowiązanie do doskonałości w zakresie zrównoważonego rozwoju.”