Przejdź do treści

Projektanci studia MOA znaleźli się w kreatywnym kolektywie współtworzącym Concordia Design

Status jednej z najbardziej kreatywnych firm Wielkopolski zapewnił designerom MOA zaproszenie do bycia częścią Concordia Design. Dla zespołu MOA otwarcie centrum zaplanowane na 25 listopada w Poznaniu zbiega się z podwójnym otwarciem biura w Poznaniu i Warszawie.

Nowe biuro projektowe MOA w Concordia Design w Poznaniu będzie platformą współpracy dla freelancerów, młodych projektantów i firm przemysłu kreatywnego. Studio MOA w tym samym czasie otwiera swoją siedzibę także w Warszawie by być bardziej widoczne w stolicy. Obecność  w Concordia Design to dla nas ogromne wyróżnienie. W Poznaniu znaleźć można wielu zdolnych młodych projektantów, których planujemy angażować w nasze projekty. W ten sposób chcemy połączyć potencjał biznesowy Warszawy z potencjałem kreatywnym Poznania – wyjaśnia Marek Maciuba, Dyrektor Zarządzający MOA.

Concordia Design to miejsce działań kreatywnych, edukacyjnych i stymulujących rozwój biznesu, których wspólnym mianownikiem jest design. Projektanci MOA będą uczestniczyć w tworzeniu charakteru tego miejsca, które w sercu Poznania ma skupiać potencjał przemysłu kreatywnego tej części Polski. Działalność Concordia Design zainauguruje wystawa Polish Design, prezentująca prace polskich projektantów  oraz pierwsza w Polsce wspólna wystawa Patricii Urquioli i Patrizii Moroso – Mothers of Invention.

Odwiedzający Concordia Design w Dniu Otwartym 26 listopada będą mogli spotkać twórców MOA oraz zobaczyć meble projektu Wojciecha Łaneckiego, dyrektora kreatywnego MOA. W przyszłym roku meble będą dostępne w sprzedaży w internetowym sklepie MOA .

Zarówno Concordia Design, jak i twórcy studia MOA mają swoją siedzibę oraz korzenie w stolicy Wielkopolski, gdzie innowacyjność i design są strategicznymi środkami rozwoju. To właśnie projekt futurystycznej kapsuły MOA promował Poznań na prestiżowych międzynarodowych  wydarzeniach (Milan Fashion Week, Viscom Paris, IFA Berlin) i gościł w europejskich stolicach w 2010 roku.

Designerzy MOA są także autorami i realizatorami projektu wnętrz ekskluzywnego sklepu Mennicy Polskiej na krakowskim Wawelu. Zaprojektowane przez Wojciecha Łaneckiego oraz wykonane w zaledwie 3 miesiące wnętrza tworzą luksusowy charakter sklepu, zachowując zabytkowe i historyczne walory miejsca.