Centrum Aktywnych na półmetku

Niecałe dwa tygodnie zostały studentom szukającym wsparcia finansowego dla swoich projektów na przesłanie zgłoszenia. Aplikacje do konkursów organizowanych przez Centrum Aktywnych można przesyłać do 30 listopada za pośrednictwem strony www.centrumaktywnych.pl. Organizatorem programu i fundatorem nagród jest Credit Agricole Bank Polska.

Program Centrum Aktywnych adresowany do wszystkich studentów, którzy szukają wsparcia finansowego dla realizacji autorskich planów biznesowych wystartował 3 października. Credit Agricole Bank Polska bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu we współpracy z młodymi ludźmi na całym świecie, postanowił zmobilizować studentów do wykorzystania swojego potencjału.

Osią programu Centrum Aktywnych są dwa konkursy. Pierwszy – „Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska” – skierowany jest do żaków którzy szukają finansowego wsparcia dla swoich pomysłów. Mogą oni ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów w trzech kategoriach: własny biznes, organizacja wydarzenia kulturalnego oraz program wolontariatu. Jury wybierze minimum sześć projektów, które otrzymają dofinansowanie w wysokości od 5 do 10 tys. zł. Za pomocą specjalnej aplikacji, utworzonej na stronie programu www.centrumaktywnych.pl, autorzy projektów mogą prezentować swoje pomysły na Facebooku i Google+. Na stronie można głosować na projekt za pomocą ikonki „głosuję”, znajdującej się pod każdym zgłoszeniem. Autorzy mogą również nagrać film promujący ich projekt i po zamieszczeniu filmu na Youtube załączyć link w formularzu zgłoszeniowym.

Od początku października stronę www.centrumaktywnych.pl odwiedziło ponad 7 tys. osób. Jak na razie w konkursie „Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska” największym zainteresowaniem cieszy się kategoria biznes. Do programu zostali również powołani Ambasadorzy Centrum Aktywnych, którzy w pięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu informują o programie i organizują na uczelniach spotkania z zainteresowanymi studentami.

W ramach Centrum Aktywnych Credit Agricole Bank Polska prowadzi również konkurs na projekt badawczy dla studentów działających w kołach naukowych. Bank uhonoruje grantami w wysokości od 2 do 5 tys. zł najlepiej zaplanowane badania o tematyce przydatnej społecznie.

W zakładce Aktualności publikowane są porady m.in. jak stworzyć dobry harmonogram realizacji projektu oraz zaplanować kosztorys.

Więcej informacji o programie na www.centrumaktywnych.pl oraz na fanpage Centrum Aktywnych na Facebooku: www.facebook.com/CentrumAktywnychPL

Patronat honorowy nad programem Centrum Aktywnych objęli Pracodawcy RP, patronem merytorycznym został AIESEC Polska. Program Centrum Aktywnych wspierają również: Gazeta Studencka, Puls Biznesu, Dlastudenta.pl, Studentnews.pl, Mambizes.pl, PrzepisNaBiznes.pl, Radio Planeta, Radio Kampus, A – Team Recruitment.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu