Przejdź do treści

Innowacyjne opakowania szklane marki O-I zyskują sławę dzięki zdobyciu prestiżowych nagród w branży projektowej

Tagi:

Szklane butelki o innowacyjnych kształtach są kluczem do wypromowania marek, zwrócenia uwagi klientów i zapoczątkowania nowych trendów. Dowodem na to są powszechnie nagradzane w ostatnim czasie szklane butelki autorstwa O-I, największego na świecie producenta opakowań szklanych.

Nagrody przyznano w różnych segmentach – napoi bezalkoholowych, piwa i wina – na całym świecie, ukazując elastyczność szkła jako opakowania. Biorąc pod uwagę stałe dążenie do ulepszania i indywidualizacji produktów, nowe cechy projektu opakowania – np. innowacyjna technika gofrowania O-I – zyskują na ważności.

Pośród szklanych butelek wartych wyróżnienia za ich innowacyjność i twórczość, jest butelka zaprojektowana przez O-I dla wody mineralnej Gize, produkowanej przez Canadian Mineral Water S.A. (CMW). W bieżącym roku otrzymała już dziesięć krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Gold Pentaward 2011. Szklana butelka Gize zatriumfowała w kategorii „napoje”, pokonując blisko 1000 rywali z pięciu kontynentów. Zostanie wystawiona na pokaz w ekskluzywnej galerii Paris DesignPack Gallery, w jej zdjęcie znajdzie się w publikacji „The Package Design Book”, dostępnej na całym świecie.

Projekt podkreśla jakość produktu wewnątrz

Projekt butelki Gize został wymyślony przez agencję „Zweipunktnull”, w ścisłej współpracy z O-I. Produkt znajduje się w butelce o eleganckim kształcie, wyrazistych liniach, smukłej, stożkowej szyjce oraz tej samej średnicy spodu i części górnej.

„Nagrody otrzymane przez butelkę Gize ukazują niezrównany poziom projektu, który podkreśla unikalny charakter produktu i wyjątkowy smak wody mineralnej”, powiedział rzecznik CMW, Sibylle Erler. „Dodatkowo wskazują na fakt, że szkło jest właściwym wyborem dla produktu końcowego. Szkło jest czyste, neutralne chemicznie, wspaniale zachowuje aromat i wartości mineralne naszej wody”.

Nagrody za innowacje O-I

O-I zdobyło ostatnio również kilka nagród za autorskie innowacje opracowane, aby skutecznie wyróżnić marki klientów firmy na rynku. Nagroda Gold Pentaward 2011 została przyznana za butelkę Vortex® – jeden z pierwszych przykładów nowej, autorskiej technologii gofrowania O-I, dzięki której wewnątrz szyjki butelki można umieszczać specjalne wyżłobienia. Wcześniej w bieżącym roku, opakowanie Vortex® otrzymało też nagrodę Industrial Design Excellence Award (IDEA), przyznaną przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America. Vortex® jest używany między innymi przez browar amerykański MillerCoors jako opakowanie do piwa Miller Lite, przez browar Australia’s Gage Roads Brewing Co. do piwa Wahoo Premium Ale oraz przez browar New Zealand’s DB Breweries do piwa Tui Blond Lager.

Pozostałe, nagradzane w ostatnim czasie innowacje projektowe O-I obejmują opatentowane Black Glass oraz gamę lekkich opakowań Lean+Green®. Używana przez grupę Independent Distillers linia Three Kings, do której należy opakowanie Black Glass marki O-I, zdobyła niedawno nagrodę Silver Award w kategorii napoje podczas 2011 Australian Packaging Design Awards, natomiast linia butelek do wina Lean+Green® marki O-I została wyróżniona w trakcie Innovation and Supplier of the Year Awards przez Wine Industry Suppliers Australia (WISA).

Zwolennicy na całym świecie

Wcześniej w bieżącym roku, O-I rozpoczęło globalną kampanię marketingową pod tytułem Glass is Life™ (http://GlassIsLife.com), ukazującą unikalne właściwości opakowań szklanych oraz ich niezrównaną zdolność do skutecznego budowania marek żywności i napojów. W kampanii wzięły udział osoby z całego świata – prezesi, menedżerowie marek, kucharze, ekolodzy, projektanci i liderzy opinii – uzasadniający swoimi własnymi słowami, dlaczego szklane opakowania są dla nich tak ważne.

Na przykład włoski projektant Francesco Lucchese szczególnie upodobał sobie szkło. „Jest piękne”, powiedział. „Sposób, w jaki łapie światło, kształty, jakie możesz uzyskać, to, co czujesz, gdy trzymasz je w dłoni… szkło ma w sobie coś wiecznego”.