Runicom S.A. inwestuje w social media

Spółka inwestycyjna Runicom S.A. zaangażuje się w rozwój globalnego projektu Wisdio.com – innowacyjnej platformy typu social search, skierowanej do osób poszukujących wiarygodnych porad z różnych dziedzin życia. Runicom nabył dzisiaj 65.000 akcji Wisdio S.A., stanowiących 7,34% w kapitale zakładowym spółki.

Założona w tym roku spółka Wisdio S.A. jest właścicielem serwisu Wisdio.com, który ułatwia wyszukiwanie odpowiedzi na specjalistyczne pytania dzięki pomocy sieci ekspertów i użytkowników portalu. Wisdio.com pozwala na dostęp zarówno przez internet, jak i aplikacje mobilne, umożliwiając ekspertom komercyjne udostępnianie wiedzy. Dzięki Wisdio, również klienci biznesowi mogą organizować wiedzę i udostępniać ją wewnętrznie lub swoim klientom.

Mimo stosunkowo krótkiej działalności na rynku, projekt Wsidio odniósł już pierwsze znaczące sukcesy. Znalazł się m.in. w ścisłym finale tegorocznej edycji konkursu Startup Fest, organizowanego przez portal Gazeta.pl. Startup Fest co roku nagradza najlepsze pomysły biznesowe w branży internetowej.

– Wisdio to projekt, który doskonale wpisuje się w nową strategię inwestycyjną Runicom S.A. Spółka prowadzi działalność na globalnym rynku, w bardzo dynamicznym obszarze social media. Zdecydowaliśmy się na inwestycję w ten projekt w bardzo wczesnej fazie rozwoju, co daje szanse na bardzo atrakcyjne stopy zwrotu – mówi Małgorzata Usakowska-Bilska, prezes zarządu Runicom S.A.

Inwestycja w Wisdio S.A. to pierwsza transakcja Runicom S.A. przeprowadzona w ramach współpracy z Carrywater Group. Zgodnie z porozumieniem, obie firmy rozwijają program Idea Generation, w ramach którego konsultanci Carrywater opracowują nowe pomysły, z których najlepsze są wdrażane jako nowe przedsięwzięcia biznesowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu