Przejdź do treści

Północny Wrocław – inwestycje

Wielu Wrocławian mieszkających w północnej części miasta narzeka na to, że niewiele się u nich buduje. Nie do końca jest to prawda, wydaje się nawet, że pokutuje wciąż utarty stereotyp. W rzeczywistości bowiem jest zupełnie inaczej. Na północy buduje się też dużo, a powstające projekty są godne uwagi, zwłaszcza jeżeli chodzi o budownictwo mieszkaniowe i infrastrukturę drogową.

Przede wszystkim atutem północnej części miasta jest to, że znajdują się tu trasy wylotowe w kierunku innych dużych metropolii – głównie Poznania. Nie zawsze jednak mamy potrzebę przemieszczania się aż tak daleko, dlatego miłośnicy krótszych podróży bez problemu dostaną się do miast oddalonych od Wrocławia zaledwie o kilka czy kilkanaście kilometrów takich, jak Trzebnica czy Oborniki Śląskie. Mieszkanie w tej części miasta to niewątpliwie duży atut dla tych, którzy mają rodzinę w jednej z tych miejscowości. Już w pierwszym kwartale tego roku została oddana Obwodnica Śródmiejska, od kilku tygodni całkowicie przejezdna jest już Autostradowa Obwodnica Wrocławia (AOW). Budowany jest również łącznik między Obwodnicą Śródmiejską i AOW. Nowe trasy znacznie ułatwiły poruszanie się w tej części miasta i skróciły dojazd do wielu miejscowości poza Wrocławiem.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ obwodnica usprawniła połączenia między północną i południową częścią miasta. Co poskutkowało tym, że dojazd z Karłowic, Widawy, a nawet z miejscowości Psary, do południowych dzielnic miasta (Wojszyce, Krzyki, Ołtaszyn), a nawet do Bielan, nie jest już uciążliwą podróżą wymagającą poświęcenia większości cennego popołudnia. Dzięki obwodnicy najmniejszego problemu nie stanowi odebranie dziecka ze szkoły, która znajduje się w innej części miasta, co oszczędza wiele niepotrzebnego stresu zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Poruszając się po mieście zupełnie nie czuje się szczytu komunikacyjnego. Inwestycje drogowe spowodowały, że ułatwiony został dojazd do autostrady A4. Skąd szybko możemy pojechać – wedle uznania – do przyjaciół w Legnicy lub do rodziny w Katowicach. W stolicy Śląska jesteśmy maksymalnie po kilku godzinach bez konieczności przepychania się przez miasto. Dobrze połączona jest także północno-zachodnia część miasta, do której dostaniemy się przez Most Rędziński będący jedną z części AOW. Most połączył brzegi Odry nad Śluzą Rędzin.

Każdy kto posiada własna firmę lub chciałby ją założyć bez problemu znajdzie w północnej części miasta przytulne biuro w nowoczesnym biurowcu. Buduje się tu bowiem wiele tego typu obiektów, trzy z nich zlokalizowane są w okolicach ulicy Żmigrodzkiej. Biurowce K2 Office, IG North Office czy Wrocławski Park Biznesu II to budynki o wysokim standardzie wykończenia, przeznaczone zarówno dla wymagających i doświadczonych biznesmenów, jak również początkujących. Przestronne wnętrza stworzą komfortowe miejsce pracy i są znakomitą wizytówką firmy. Jeżeli planujemy pracować w jednym z tych biur, a rodzinę mamy na przykład w Trzebnicy czy Obornikach Śląskich, warto pomyśleć o jakimś przytulnym lokum niedaleko miejsca pracy. Poranne i popołudniowe korki nie muszą być utrapieniem.

Gdzie zatem szukać takiego miejsca? W południowej części miasta? W żadnym wypadku! Doskonałym rozwiązaniem są inwestycje zlokalizowane właśnie na północy Wrocławia. Inwestuje tu kilku dużych i znanych deweloperów, np. Toya, Triada czy BudNest. Pierwszy z nich zdecydował się na budowę osiedla wysuniętego najbardziej na północ Wrocławia, w małej miejscowości Kryniczno. Powstaje tam na powierzchni około 20 ha kompleks mieszkalny (Osiedle Toya Golf) składający się ze 131 domów jednorodzinnych i 28 domów w zabudowie szeregowej. Z kolei w samym Wrocławiu niedaleko skrzyżowania ulic Kamieńskiego i Poświęckiej inwestuje Triada. W skład osiedla wchodzą cztery domy wielorodzinne pięciokondygnacyjne, w których łącznie powstanie 185 mieszkań.

Trzeci z deweloperów – BudNest swoją inwestycję zdecydował się zlokalizować trochę dalej od centrum Wrocławia niż Triada i jednocześnie znacznie bliżej niż Toya. To nowoczesny budynek z lokalami mieszkalnymi i biurowo-usługowymi wraz z ogrodami przy ul. Sułowskiej. Miejsce przeznaczone na inwestycję położone jest w cichej i zielonej okolicy. Pozwala odpocząć od zgiełku miasta i gwaru dnia codziennego. Również dla lubiących aktywny wypoczynek znajdzie się coś ciekawego. W okolicach znajduje się bowiem gęsta sieć ścieżek rowerowych, stadnina koni i szlaki rekreacyjne. Mamy więc doskonale możliwości aktywnego wypoczynku po ciężkim tygodniu pracy. Ponadto nieco na północy od inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Sułowskiej, w miejscowości Psary, znajduje się Osiedle Parkowe, gdzie realizowane są domy w zabudowie bliźniaczej i również planowane są mieszkania z ogrodami.

Co zrobić, gdy nieoczekiwanie zjadą się do nas znajomi, a my nie będziemy mieli niczego, czym moglibyśmy ich poczęstować? Jeżeli mieszkamy w północnej części miasta, to nie ma się czym przejmować. Dobre połączenie z Psim Polem pozwoli nam na szybkie dostanie się do centrum handlowego Korona, w którym zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne produkty. Jeszcze bliżej znajduje się Marino, gdzie hipermarket Tesco czynny jest przez całą dobę. Tak więc nieoczekiwana wizyta przyjaciół nie będzie żadnym problemem.