Monika Olejnik AuTORytetem 2011

Monika Olejnik zdobyła nagrodę główną 5. edycji Plebiscytu MediaTory. Statuetkę AuTORytet 2011 przyznali jej studenci dziennikarstwa z 13 uczelni. Nagroda zostanie wręczona 3 grudnia podczas uroczystej Gali Finałowej Studenckich Nagród Dziennikarskich w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Wyróżnienie przyznali studenci dziennikarstwa z 13 uczelni publicznych z całej Polski za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy. Olejnik jest drugim laureatem kategorii AuTORytet w jej zmienionej formule. Od 2010 roku studenci przyznają tytuł nie za osiągnięcia w ostatnim roku akademickim, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar, a brak nominowanych skończył z konkurowaniem w tej szczególnej dla organizatorów Plebiscytu kategorii. Na karcie do głosowania każdy z 8 tys. uprawnionych mógł wpisać nazwisko swojego dziennikarskiego autorytetu. Rok wcześniej nagrodę AuTORytet otrzymał Wojciech Mann. Zwycięzcy w pozostałych ośmiu kategoriach Plebiscytu MediaTory 2011 nadal pozostają tajemnicą i tradycyjnie zostaną ogłoszeni oraz otrzymają statuetki podczas Finałowej Gali Studenckich Nagród Dziennikarskich. Pełna lista nominowanych dostępna jest w internecie na stronach organizatora.

Gala odbędzie się 3 grudnia o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Wydarzenie, w którym każdego roku uczestniczy ponad 1000 osób, jak zawsze przygotują i poprowadzą studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z 13 uczelni publicznych wskazują i nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ, a od tego roku również Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem Plebiscytu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ i Stowarzyszenie MediaTory.

Sponsorami Głównymi Plebiscytu są firmy DeLord, jPalio SA, Grupa dot360 i Primo Corporate Advisory. Sponsorem jest Bank Zachodni WBK i Scanmed. Jednym z partnerów jest PRESS-SERVICE, natomiast patronat medialny nad plebiscytem objął portal Mediarun.pl. Wydarzenie transmitować będzie w eterze i internecie krakowska radiofonia.

Więcej informacji na www.mediatory.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu