MAAT sprawdza się nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych

Mielecki producent oprogramowania, firma COMP Soft podpisała umowę z firmą SURET Sp. z o. o. oraz SURET Serwis Sp. z o. o. na dostarczenie oraz wdrożenie pakietu ERP wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem.

SURET to firma, która oferuje szeroki zakres usług związanych z logistyką zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji oraz kompleksową obsługą transportu wewnętrznego i magazynowania. Specjalizuje się w naprawie wózków i sprzętu podnośnikowego, a także oferuje pełny asortyment części zamiennych. Szczególnie atrakcyjną ofertą SURET jest wynajem wózków widłowych. Spółka dynamicznie rozwija także specjalistyczne usługi techniczne, w tym relokacje maszyn i linii technologicznych przedsiębiorstw oraz działalność związaną ze wspomaganiem produkcji.

„SURET nieustannie się rozwija, dlatego aby wspomóc obsługę nowych projektów i rosnącą złożoność organizacji, przedsiębiorstwo stanęło przed koniecznością unowocześnienia posiadanych systemów. Zarządzający firmami SURET są w pełni świadomi swoich potrzeb informatycznych. Nowe oprogramowanie ma przede wszystkim usprawnić obieg informacji w przedsiębiorstwie, jednocześnie wspomagając podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o aktualne dane. Fakt, iż to nasze oprogramowanie zostało wybrane przez firmę jak SURET, to dla nas dowód, że rozwiązanie MAAT doceniane jest przez najbardziej wymagające przedsiębiorstwa” – mówi Zbigniew Pokora, szef projektu ze strony COMP Soft.

W pełni zintegrowany pakiet MAAT firmy COMP Soft będzie obsługiwał wszystkie najważniejsze obszary biznesowe przedsiębiorstwa, w tym logistykę sprzedaży i zakupu, gospodarkę magazynową, dystrybucję, finanse i księgowość, środki trwałe, kadry i płace oraz zarządzanie relacjami z klientami. Ponadto wdrażana będzie funkcjonalność związana z obsługą remontów, obsługą narzędziowni oraz magazynu odzieżowego, a także moduły związane z budżetowaniem i rozliczaniem kosztów. Skalowalność i elastyczność pakietu MAAT umożliwi jego dostosowanie do przewidywanego rozwoju firmy SURET w przyszłości.

Kontrakt został podpisany w październiku 2011 roku, prace w obu spółkach prowadzone będą równolegle, a ich zakończenie planowane jest na lipiec 2012 roku.

Flagowym produktem firmy COMP Soft Sp. z o.o. jest pakiet MAAT, oprogramowanie klasy ERP wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem. Najbardziej znanymi klientami firmy są spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Black Red White, a także przedsiębiorstwa Sokółka Okna i Drzwi, MARMA Polskie Folie, LEIER POLSKA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu