Liberty Mutual przejmuje Quinn Insurance Limited’s Insurance Operations

Grupa Liberty Mutual, jeden z największych ubezpieczycieli majątkowych na świecie, ogłosiła finalizację planowanej transakcji akwizycji irlandzkiej firmy ubezpieczeniowej oraz proces przejęcia wszystkich obecnych pracowników instytucji przez nowopowstałą spółkę Grupy, która będzie działać pod nazwą Liberty Insurance. Firma będzie kontynuować działalność poprzez dotychczasowe biura w Cavan, Dublinie oraz Enniskillen. Główną siedzibą ubezpieczyciela pozostanie Cavan.

“Jesteśmy zadowoleni z tej akwizycji, która pozwala nam wejść na rynek Irlandii w momencie, gdy jej gospodarka wychodzi z kryzysu” – powiedział David H. Long, Prezes Liberty Mutual Group. „Jest nam również bardzo miło powitać w Liberty Mutual nowych pracowników. Jesteśmy przekonani, że przyczynią się oni do osiągnięcia sukcesu Grupy w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii” – dodał.

Stanowisko Przewodniczącego Rady Dyrektorów Liberty Insurance w Irlandii obejmie Edmund F. Kelly –  Przewodniczący Rady Nadzorczej Liberty Mutual Group. W jej skład wejdzie również David H. Long – Prezes i CEO Liberty Mutual Group, dyrektorzy Liberty Mutual Boston, a także czterech niezależnych dyrektorów. Patrick O’Brien obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego (CEO) Liberty Insurance w Irlandii i członka Rady Dyrektorów. Patrick O’Brien jest obywatelem Irlandii i menadżerem z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w Liberty Mutual w Dublinie i Londynie.

Liberty Insurance bazując na pozycji Quinn Insurance na rynku irlandzkim planuje oferować rozbudowane usługi skierowane do szerszej grupy konsumentów, rodzin oraz firm. W oparciu o silną pozycję w ubezpieczeniach komunikacyjnych firma planuje rozszerzyć ofertę o produkty ubezpieczeniowe dla wszystkich gospodarstw domowych, firm i od ryzyk ubezpieczeniowych. Liberty Mutual działała dotychczas na rynku irlandzkim poprzez Liberty International Underwriters w Dublinie oferując ubezpieczenia dla firm i od złożonych ryzyk ubezpieczeniowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu