Przejdź do treści

Interactive Intelligence na liście 500 największych dostawców usług i oprogramowania na świecie

Grupa Interactive Intelligence (NASDAQ: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, znalazła się na liście Software 500, obejmującej pięciuset największych dostawców usług i oprogramowania na świecie.

Software 500 to ranking, którego kryterium są wyniki finansowe firm. Osiągnięte przez Interactive Intelligence w 2010 roku przychody wysokości 166,3 mln dolarów oraz 27 proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego przełożyły się na 219 miejsce na liście.

„Jesteśmy w rankingu Software 500 jedenasty rok z rzędu” – powiedział dr Donald E. Brown, założyciel i CEO firmy Interactive Intelligence. – „Stały wzrost, osiągany nawet w obliczu kurczącego się rynku, jest wynikiem naszej strategii skoncentrowanej na potrzebach klientów. Zwiększyliśmy inwestycje w rozwiązania chmurowe i wprowadzamy nową wersję naszego oprogramowania, która odpowiada na zapotrzebowanie największych, globalnych korporacji.”

Software 500 obejmuje największych na świecie dostawców oprogramowania i usług. Ranking w założeniu szybki wskaźnik pozycji dostawcy na rynku. Skierowany jest do kadry zarządzającej odpowiedzialnej za zakupy oprogramowania i usług w średnich i dużych firmach.

Kryterium decydującym o pozycji w rankingu są całkowite, ogólnoświatowe przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług, uzyskane w 2010 r. Obejmuje to przychody z licencji na oprogramowanie, usług utrzymania i wsparcia, szkoleń, usług związanych z oprogramowaniem i konsultingu. O kolejności w rankingu nie decydują całkowite przychody poszczególnych korporacji, ponieważ wiele z nich prowadzi także inną działalność, np. w obszarze sprzętu.